Misyon ve Vizyon   Politikalar   Çalışma Saatleri   Koleksiyon ve Yerleşim   Personel   Kurallar   Kütüphane Tarihi   Öneri Kutusu   Kitap Tavsiye Edin   Hizmetler      

Kütüphanelerarası Ödünç Alma   AB Bilgi Merkezi   Kurumsal Üyelikler   Duyurular   Eğitim Kursları   Danışma Masası   Kütüphane El Kitabı   Sanal Tur             Anasayfa            

                                

Kütüphane Üye Hesabı

 

Ø    Üye Hesabınıza Giriş Yapın

Kütüphane Üye Hesabı Nedir

Kimler Yararlanabilir

Üye Hesabı İçin Başvuru Yapınız

Yardım !

 

ÜYE HESABI UYGULAMALARI

Ödünçteki Kitapları Ayırtın (Rezerv Koyma)

Ayırttığınız Kitapları Görün

Ödünç Aldığınız -Üzerinizdeki- Kitapları Görün

Ödünç Aldığınız Kitapların İade Tarihlerini Görün

 

 

Kütüphane Üye Hesabı Nedir           

Kütüphane üye hesabınıza, gerek kampüs içerisinden gerekse dışarıdan internet vasıtası ile erişim sağlayabilirsiniz. Üye hesabınıza giriş için, kütüphane web sayfasında Katalog Tarama’yı seçip, ekranın sağ üst köşesinde görünen Okuyucu başlığına giriniz.   

Kütüphane üye hesabınız ile şunları yapabilirsiniz;

  • Ödünçteki Kitapları Ayırtma (Rezerv Koyma)

  • Ayırttığınız (Rezerv Koyma) Kitapları Görme

  • Ödünç Aldığınız -Üzerinizdeki- Kitapları Görme

  • Ödünç Aldığınız Kitapların İade Tarihlerini Görme

Ø       Kütüphane Üye Hesabınıza Giriş Yapın

 

Not: “Kütüphane Üye Hesabı” için öncelikle kütüphaneye üye olmanız gerekmektedir. Üyelik başvurusu için gereken üye kayıt formları Kütüphane Dolaşım Masası’ndan / 1.kat, temin edilebilir.  

 

Başa Dön

 

Kimler Yararlanabilir

Kütüphane üyeleri, “Kütüphane Üye Hesabı” için başvuruda bulunup bu hizmetten yararlanabilirler. -Kütüphane üyeleri, kütüphaneden kitap ve benzeri materyalleri ödünç alma hakkına sahiptirler -. DAÜ öğrencileri ile akademik ve yönetsel personeli kütüphane üyesi olabilirler.

Kütüphane Üyelik İşlemi: Üyelik başvurusu için gereken üyelik kayıt formları Kütüphane Dolaşım Masası’ndan / 1.kat, temin edilebilir. Başvurular şahsen yapılmalıdır; Kayıt-başvuru formunu kendi el yazınızla doldurup, imzalayıp Dolaşım Masası’na iletmeniz gerekmektedir.   

Bilgi için; Dolaşım Masası, Tel: (0392) 630 2755 veya (0392) 630 2290 e-posta: arzu.yilmaz@emu.edu.tr.

Başa Dön

 

Üye Hesabı İçin Başvuru Yapınız

Kütüphane Üye Hesabı için başvurunuzun ardından Kütüphane Müdürlüğü’nce size bir “Üyelik Numarası ve Şifre” verilecektir. Bu Üyelik Numarası ve Şifre ile kütüphane üye hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Not: “Kütüphane Üye Hesabı” için öncelikle kütüphaneye üye olmanız gerekmektedir. Üyelik başvurusu için gereken üye kayıt formları Kütüphane Dolaşım Masası’ndan / 1.kat, temin edilebilir.  

Kütüphane Üye Hesabı açmak için iki şekilde başvuru yapabilirsiniz; 

1. KİŞİSEL BAŞVURU: Kişisel başvuru için, lütfen Kütüphane Dolaşım Masası’na, geçerli bir kimlik belgesi ile şahsen başvuru yapınız.

2. ONLİNE BAŞVURU: Lütfen Kütüphane Üye Hesabı Talep Formu’nu doldurup gönderiniz. Başvurunuz onaylanıp, Kütüphane Üye Hesabınıza ilişkin üyelik numarası ve şifre bilginiz, @emu.edu.tr uzantılı e-posta adresinize gönderilecektir. (Not: Talep formunu sadece Internet Explorer ile gönderebilirsiniz)

Notar:

  • DAÜ e-posta sistemi, Kütüphane’nin resmi elektronik iletişim aracıdır. Geçerli bir DAÜ e-posta adresi için (@emu.edu.tr), lütfen Bölüm Sekreterliğinize başvurunuz.

  • Telefon, faks, vb. ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

  • Size verilecek şifre’yi, kişisel bilgi ve gizliliğinizi korumak için, ilk bağlantıda mutlaka değiştiriniz. Yeni şifreniz 7 karakterden oluşmalıdır. 

Başa Dön

 

Yardım !

Sorularınız için lütfen Kütüphane Dolaşım Bölümü ile irtibata geçiniz. Tel: (0392) 630 2755 veya (0392) 630 2290.

Başa Dön

 

KÜTÜPHANE ÜYE HESABINIZ İLE YAPABİLECEĞİNİZ UYGULAMALAR:

Ödünçteki Kitapları Ayırtın (Rezerv Koyma)

Kütüphane Üye Hesabı’nızla ödünçteki herhangi bir kitap veya benzeri materyali, online olarak ayırtabilirsiniz (rezerv koyma). Ayırttığınız kitap geri iade edilince;  Kitabın kütüphaneye iade edildiğini ve bu kitabı gelip arayabileceğinizi belirten bir mesaj, Kütüphane Dolaşım Birimi tarafından emu.edu.tr uzantılı e-posta adresinize gönderilecektir.

Not: DAÜ e-posta sistemi, Kütüphane’nin resmi elektronik iletişim aracıdır. Geçerli bir DAÜ e-posta adresi için (@emu.edu.tr), lütfen Bölüm Sekreterliğinize başvurunuz.

Ø Ödünçteki bir kitabı online olarak ayırtma (rezerv koyma) işlemi için, aşağıdaki aşamaları takip etmeniz gerekmektedir:

1.Adım: Katalog Tarama’ya girerek istediğiniz kitabı tesbit ediniz.

2.Adım: Kitabın durumunu kontrol ediniz (Cilt/Kopya, ödünç durumu bilgileri) Kitap ödünçte ise, kitaba rezerv koydurabilirsiniz.

3.Adım: Ekranda, kitaba ait kayıt bilgilerinin en altında görülen; “Bu materyal üzerine rezerv/ayırma koy” ibaresini seçiniz.

4.Adım: Ekranda göreceğiniz menüde, ‘Üyelik Numarası ve Şifre’ bilgilerinizi giriniz. Ayırtma işlemini tamamladığınızı gösteren şu mesaj ekrana gelecektir; “Bu kayıdın üzerine başarıyla rezerv/ayırtma koydunuz”

5.Adım: “Ana Menü” veya “Katalog Tarama” menüsüne dönünüz.

6.Adım: Ayırttığınız kitap geri iade edilince; Kitabın kütüphaneye iade edildiğini ve bu kitabı gelip arayabileceğinizi belirten bir mesaj, Kütüphane Dolaşım Birimi tarafından emu.edu.tr uzantılı e-posta adresinize gönderilecektir

7.Adım: Kütüphane Dolaşım Bölümü tarafından size gönderilen mesajın ardından, 2 iş günü süresince ayırttığınız kitabı Dolaşım Birimi’nden şahsen aramanız gerekmektedir. 2 iş gününden sonra, aranmayan kitaplar için ayırtma işlemi iptal edilir. Kitabın kullanım hakkı -eğer varsa- bir sonraki ayırtan kişiye geçer veya kitap rafa kaldırılır.           

NOT:  

  • Aynı kitabı en fazla 3 farklı kişi ayırtabilir (rezerv koyma).

  • Aynı kişi en fazla 3 kitabı ayırtabilir (rezerv koyma).

Başa Dön

 

Ayırttığınız Kitapları Görün

Kütüphane Üye Hesabı’nıza girerek, ayırttığınız (rezerv koyma) kitapların listesini görebilirsiniz.

Başa Dön

 

Ödünç Aldığınız -Üzerinizdeki- Kitapları Görün

Kütüphane Üye Hesabı’nıza girerek ödünç aldığınız -üzerinizdeki- kitapları görebilirsiniz. (Ödünç Alınmış Materyaller)

Başa Dön

 

Ödünç Aldığınız Kitapların İade Tarihleri Görün

Kütüphane Üye Hesabı’nıza girerek ödünç aldığınız -üzerinizdeki- kitapları görebilirsiniz. (Ödünç Alınmış Materyaller). Ödünç aldığınız -üzerinizdeki- kitapların İade Tarihleri, ekranın sağ tarafında belirtilmektedir.  

NOT: Kitapların ödünç süreleri, online olarak uzatılamaz. Ödünç süresini uzatmak istediğiniz takdirde, Kütüphane Dolaşım Bölümü’ne ödünç aldığınız -üzerinizdeki- kitap veya kitaplarla bizzat başvurmanız gerekmektedir.

Başa Dön

 

 

4

Online Tam Metin Veritabanları

4

Online Bibliyografik Veritabanları

4

DAÜ Kurumsal Arşivi

4

Deneme Amaçlı Veritabanları

4

Serbest Erişimli E-Kaynaklar

4

Elektronik Kütüphane Telif Hakları

4

Toplu Arama (Summon)

4

Katalog Tarama

4

E-Dergi Listesi (A-Z)

4

E-Kitaplar Listesi

4

Yeni Kitaplar

4

Basılı Dergiler

4

Kıbrıs Gazeteleri Arşivi

4

Diğer Kütüphaneler

4

Kütüphane Üye Hesabı

4

Uzaktan Erişim (Kampüs Dışı Erişim)


Doğu Akdeniz Üniversitesi