Misyon ve Vizyon   Politikalar   Çalışma Saatleri   Koleksiyon ve Yerleşim   Personel   Kurallar  

Kütüphane Tarihi   Öneri Kutusu   Kitap Tavsiye Edin   Hizmetler

Kütüphanelerarası Ödünç Alma   AB Bilgi Merkezi   Kurumsal Üyelikler   Duyurular   Eğitim Kursları                   Danışma Masası   Kütüphane El Kitabı   Sanal Tur             Anasayfa      

                                

Online Tam Metin Veritabanları

SUMMON: TÜM KAYNAKLARDA ARAMA

 

Elektronik kaynaklar için arama yap. (e-dergi makaleleri, e-kitaplar, vb.)

 

 

Detaylı Arama

 

Search all EBSCO Databases at once

Limit Your Results

       

Kaynak Adı

Bilgi

Kaynak Adı

Bilgi

Britannica Academic Edition (Ansiklopedi)

EBSCO Host Veritabanları:

 

Merriam – Webster Dictionary

Academic SearchTM Complete 

PressReader (Dünya'dan Gazeteler)

Business Source® Complete

E-Book Central

Communication & Mass Media Complete

Hiperkitap (E-Kitap, Türkçe)

DynaMed

ProQuest Dissertations & Theses Global  

   
ProQuest Central

CINAHL®: Plus with Full Text

Nature Journals

 

 

Elsevier Science Direct  

MasterFILE Complete

IEEE Xplore Database

Newswires

ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library

Newspaper Source Plus

ASME Digital Collection

ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT)

(ASCE) American Society of Civil Engineers

   

ASTM COMPASS

   

American Society for Microbiology (ASM) Journals

   

ACS (American Chemical Society) Publications

   

Institute of Physics

   

American Institute of Physics

   

American Physical Society (APS)

 

 

Springer Link

 

 

SIAM Journals Online

 

 

SAGE Journals Online

 

 

Cambridge Journals

 

 

Taylor and Francis

 

 

Emerald

 

 

Wiley Online Library

   

Oxford Journals

 

 

JSTOR

   

Statista

 

 

Orbis

 

 

Orbis Bank Focus

   

Thomson Reuters EIKON

 

 

Hukuk Turk

 

 

LEXPERA: Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi

 

 

HeinOnline

   

SwissLex

   

Westlaw UK

   

Thomson Reuters Westlaw International  

 

 

OVID Lippincott Williams and Wilkins (LWW) Total Access

 

 

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy

   

Bates’ Visual Guide to Physical Examination

   

İktisat İşletme ve Finans Dergisi (İİF Dergisi)

 

 

 

 

 

Britannica Academic Edition

 

Online Ansiklopedi

 

 

 

 

Başa Dön

1768 yılından itibaren yayınlanan Encyclopaedia Britannica’nın elektronik versiyonu olan; Encyclopaedia Britannica Academic Edition;  300,000’den fazla web sayfası, 118,000 makale, 2,000 video klip, ses kayıtları, animasyonlar, fotoğraflar, resimler, ülkelerin harita ve bayraklarını içermektedir. Britannica, dijital öğrenim ve bilgi ürünlerinde önde gelen bir içerik sağlayıcıdır. Hayal edilebilecek her konuda – evrenin kökeninden şimdiki olaylara ve aradaki her şey hakkında

Çevrimiçi ve taşınabilir kaynaklarla – dünyanın en güvenilen bilgi kaynaklarından biridir. Encyclopedia Britannica Academic Edition, özellikle üniveriste öğrencilerinin gereksinimlerini güvenilir ve itimat edilen araştırma kaynaklarını sağlayarak karşılar. Britannica, öğrencileri derinlemesine ve iyi araştırılmış yazılar yoluyla, binlerce konuyla tanıştırırken yüz binlerce ayrıntılı metinlerle günlük yazılar ve birincil kaynaklara kolayca erişim sağlayarak daha fazla okumayı da teşvik eder.

 

Encyclopaedia Britannica Online ara yüzünden Merriam – Webster Unabridged Dictionary’ye de erişim sağlanabilmektedir.

 

Merriam–Webster Unabridged Dictionary: http://dictionary.eb.com

 

Merriam-Webster bir Amerikan sözlüğü olup her konuyu içermektedir. 150 yıldan uzun bir süredir, Merriam – Webster Sözlüğü Britannica Ansiklopedisi’ne bağlı olarak hizmete sunulmakta olup, Dünya’da önde gelen ve güven duyulan dil sözlüklerindendir. Sözlük sürekli olarak uzmanlar tarafından gözden geçirilmekte ve güncellenmekte, genişletilmektedir. Sölük içerisinde yaklaşık olarak 700,000 tanım, 100,000 alıntı, 476,000 kelime anlamı, 100.000 örnek deyim ve 1,000 görsel bulunmaktadır. Portal aynı zamanda “The Collegiate Dictionary”, “Collegiate Thesaurus ve Encyclopaedia”, “Medical Dictionary”, “Citations Database” ve İspanyolca-İngilizce, Fransızca-İngilizce sözlük ürünlerini de kapsamaktadır.
 

 

 

 

 

 

Merriam–Webster Unabridged Dictionary

 

 

 

 

Başa Dön

Merriam – Webster Unabridged Dictionary:

 Merriam-Webster bir Amerikan sözlüğü olup her konuyu içermektedir. 150 yıldan uzun bir süredir, Merriam – Webster Sözlüğü Britannica Ansiklopedisi’ne bağlı olarak hizmete sunulmakta olup, Dünya’da önde gelen ve güven duyulan dil sözlüklerindendir. Sözlük sürekli olarak uzmanlar tarafından gözden geçirilmekte ve güncellenmekte, genişletilmektedir. Sölük içerisinde yaklaşık olarak 700,000 tanım, 100,000 alıntı, 476,000 kelime anlamı, 100.000 örnek deyim ve 1,000 görsel bulunmaktadır. Portal aynı zamanda “The Collegiate Dictionary”, “Collegiate Thesaurus ve Encyclopaedia”, “Medical Dictionary”, “Citations Database” ve İspanyolca-İngilizce, Fransızca-İngilizce sözlük ürünlerini de kapsamaktadır.
 

 

 

 

 PressReader

 

 

 

 

Kullanım Kılavuzu

 

 

 

Başa Dön

 

 

Her gün 97 ülkeden, 54 dilde,  2200'den fazla günlük gazeteye tam sayfa orjinal gazete baskısıyla  ulaşabilen gazete koleksiyonudur. Press Reader dünya çapında 7,000'den fazla kütüphaneye ve 12 milyonu aşkın kullanıcıya erişim sunmaktadır. Tüm gazeteler için toplu arama yapılabilmektedir.

İçeriğindeki Bazı Önemli Yabancı Gazeteler: The Guardian, The Independent, The Observer, USA TODAY, Washington Post, The Wall Street Journal Europe, The Wall Street Journal Asia, International Herald Tribune… 

Gazete Icerik  Listesi:   http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Icerik Listesi.xls

 

Özellikler:

 

• Sayfalar tam resimli ve baskılı normal gazete formatında yayımlanmaktadır. Basılı gazete sayfalarını çevirdiğiniz gibi elektronik olarak da normal gazetinizi okuyabilirsiniz.
• 97 ülkede ve 54 ayrı dilde yayımlanan gazetelerin hepsine bir yerden erişim imkanı sunmaktadır.
• 90 günlük arşivi sayesinde okuyucular istediği bir konunun son 90 günlük gelişimini araştırıp inceleyebilir.
• Gazeteler basıma çıkar çıkmaz Press Reader'de görüntülenmektedir. Bu sayede günlük gazetelere anında erişim imkanı sunar.
• Birden fazla dilde görüntülenebilen PressReader  arayüzü, makalenin başka dillere çevirisini ve sesli dinlenme özelliklerini sunmaktadır.
• SmartNavigation sayesinde ilgilendiğiniz haber için RSS FEED düzenleyebilir, makaleyi paylaşabilir hatta uluslarası sosyal ağ sitelerinde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
• Librarians Picks aracı sayesinde en çok okunan gazeteleri seçip arayüzünüze ekleyebilirsiniz.
• Dünya genelinde yayımlanan uluslarası gazetelere en tasarruflu ve en çevreci yöntemle, aynı gün, anında erişim imkanı sunmaktadır.

 

PressReader, Mobil Cihazlardan Erişim Demoları:  http://blog.pressreader.com/category/business/videos/

 

 

 

 

 

 

 

E-Book Central

 

Kullanım Kılavuzu

 

 

 

 

Başa Dön

 

 

 

 

78,000’in üzerinde tam metin elektronik kitap içeren E-Book Central veritabanında, sınırsız, çoklu kullanıcı erişimi ve anında sınırsız erişimli dijital kütüphaneye erişim imkanı ile kısa zamanda ve kolayca bilgiye erişmek mümkün olmaktadır.
Kullanıcılar, 60 sayfaya kadar çıktı alabilir veya kitabın tamamını Adobe Digital Editions formatında 14 güne kadar bilgisayar, iPad, iPhone ve Android cihazlarında saklayabilir ve internet bağlantısı olmadan okuyabilirler. Ver
itabanının kapsadığı konu alanları şu şekildedir: Antropoloji, İşletme & İktisat, Bilgisayar & IT, Eğitim Bİlimleri, Güzel Sanatlar, Tarih, Dil Bilimleri & Edebiyat, Hukuk, Tıp, Fizik, Psikoloji, Din.

 

 

 

 

 

Hiperkitap

 

E-Kitap, Türkçe

 

Kullanım Kılavuzu

 

 

 

Başa Dön

 

 

Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 12.000’den fazla elektronik kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır. Kullanıcılar; Hiperkitap’ta bulunan 12.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.  “My library” özelliğiyle Hiperkitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, 60 sayfaya kadar çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler. Türkiye'den 100'e yakın üniversite kütüphanesi, yurt dışından 2 üniversite kütüphanesi (Yale University ve Kazakhstan Suleyman Demirel University) Hiperkitap abonesidir. 

 

 

 

 

 

 

 

ProQuest Dissertations & Theses Global

 

 

 

 

 

 

Başa Dön

 

Sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ile, ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veri tabanıdır. Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000'den fazla yeni tez platforma eklenmektedir. Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar. Araştırmacılar, 2015 Charleston Danışman Okuyucuların Seçimi Ödülleri'nde En İyi Arayüz ödülü alan ProQuest Dissertations and Theses Global platformundan ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

18. yüzyıla kadar uzanan bu veri tabanı, 1861'de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  

 Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler  yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir. Veri Tabanı hakkında daha detaylı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret ediniz: https://proquest.libguides.com/pqdttr

 

 

 

 

 

ProQuest Central

 

 

 

 

 

 

Başa Dön

Ultimate multi-disciplinary cross reference tool ProQuest Central, is the biggest aggregated database in terms of periodicals and non-periodical documents. 2010 Codie, Best database prized Central, covers more than 160 subjects. Notable scholarly journals included are: The Lancet, Journals of Business Ethics, Nature, MIT Sloan Management Review, The New England Journal of Medicine. Central provides access to over 1.000 daily newspapers, including: Wall Street Journal, The Guardian, El Mundo, The Times of India, and Le Monde; also magazines like The Economist. This unique resource also provides access to thousands of dissertations and theses, working papers, country and market reports and analysis such as  Business Monitor International, Economist Intelligence Unit, Dun and Bradstreet ; also educational video clips for nursing and allied health.

Subject coverage of ProQuest Central is; Business and economics, Health and medical, News and world affairs, Science, Education, Technology, Humanities, Social Sciences, Psychology, Literature, Law, Women’s studies, etc.More information

v  ProQuest Central includes all of the following databases (collections). These databases can be searched together or separately through the ProQuest Central platform.

·        

·         ABI/INFORM Complete - Accounting & Tax - Banking Information Source - Canadian Newsstand Complete - CBCA Complete - Hoover's Company Profiles – OxResearch - Pharmaceutical News Index - ProQuest Asian Business & Reference - ProQuest Biology Journals - ProQuest Career and Technical Education - ProQuest Computing - ProQuest Criminal Justice - ProQuest Education Journals - ProQuest European Business - ProQuest Family Health - ProQuest Health & Medical Complete - ProQuest Health Management - ProQuest Military Collection - ProQuest Newsstand - ProQuest Nursing & Allied Health Source - ProQuest Political Science - ProQuest Psychology Journals - ProQuest Religion - ProQuest Research Library - ProQuest Science Journals - ProQuest Social Science Journals - ProQuest Sociology - ProQuest Telecommunications - Snapshots.

 

ProQuest Central includes valuable reports, research papers, Theses and, etc. through the platform.

 

Click the address to access these collections:

 

http://search.proquest.com/pqcentral/browse

  

§  Industry and Market Research Papers (such as; BMI Industry reports, etc.),

§  Commodity Reports (such as; Economist Intelligence Unit –EIU, etc.),

§  Company Reports (Hoovers Company Reports, etc),

§  Country Reports (such as; Economist Intelligence Unit –EIU, Oxford Economics By Country Industry Forecast, etc.) and

§  ProQuest Business Dissertations and Theses Collection,

§  Health and Medicine Training Resources (such as; Practical Nursing video training programs).

 

 

 

 

 

 

Nature Journals

Kullanım Kılavuzu

 

 

 

 

Başa Dön

Nature Journals All: (Nature + Nature Methods + Nature Protocols - 46 dergi)) Nature Journals All Koleksiyonu Dergi Listesi

Nature Journals All Dergi Koleksiyonu: Klinik Bilimler, Fizik Bilimleri ve Yaşam Bilimleri alanında, isminde “Nature” ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals; Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir.

Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve “Nature Journals All” Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır.

Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır. Abonelik yapılan yıla ve bir önceki yıla arşiv haklarıyla beraber erişim verilir. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır. https://www.nature.com/.

 

Academic Journals All: (Academic Journals - 40 dergi) Academic Journals All Koleksiyonu Dergi Listesi

Nature Dergi Grubu tarafından isminde “Nature” ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden “Academic Journals All” koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır. https://www.nature.com/.

 

 

 

 

Proquest
Elsevier Science Direct


Kullanım Kılavuzu
 

Başa Dön

Science Direct already covers around one quarter of the world's full-text scientific technical and medical (STM) literature published in 24 fields of science and continues to deliver new programs of high-quality online content that researches need for their work.  "Articles in Press" are available to give researches the advantage of access to articles on average 15 days after they are accepted for publication before appearance in the print journal.

ScienceDirect is a part of Elsevier. Headquartered in Amsterdam, The Netherlands, the company is the world's largest scientific, technical and medical information provider and publishes over 2,000 journals as well as books and secondary databases.

Science Direct offers; over seven million full-text articles from over 2000 peer-reviewed journals. 

All full text materials (dated 1995 and after) within this database can be accessed thanks to the agreement made with the consortium.

 

 

 

 

 IEEE Xplore Database


Kullanım Kılavuzu
 

Başa Dön

 

 IEEE is the world’s largest professional association dedicated to advancing technological innovation and excellence for the benefit of humanity. IEEE and its members inspire a global community through IEEE's highly cited publications, conferences, technology standards, and professional and educational activities.

 

 

 

 

 

ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library

 

 

 

Başa Dön

 

 

The ACM Digital Library (DL) is the most comprehensive collection of full-text articles and bibliographic records in existence today covering the fields of computing and information technology. The full-text database includes the complete collection of ACM's publications, including journals, conference proceedings, magazines, newsletters, and multimedia titles and currently consists of:  

 

·         407,367 Full-text articles

·         2.0+ Million Pages of full-text articles

·         18,000+ New full-text articles added each year

·         44+ High Impact Journals with 2-3 new journals being launched each year

·         275+ Conference Proceedings Titles added each year

·         2,000+ Proceedings Volumes

·         8 Magazines (including the flagship Communications of the ACM, the most heavily cited publication in the field of computing according to Thomson-Reuters)

·         37 Technical Newsletters from ACM's Special Interest Groups (SIGs)

·         6,500+ Video files

·         594 Audio files

 

In addition to the full-text database, the ACM Digital Library is heavily integrated with and includes unrestricted access to the Guide to Computing Literature bibliography. The ACM Digital Library includes reference linking though CrossRef, integration with the ACM Computing Reviews database, index terms using ACM's 2012 Computing Classification Scheme (CCS), alerting and TOC services, and all export formats including BibTex, Endnote, and ACM Ref, as well as OpenURL compliance, and COUNTER III and SUSHI Compliant usage statistics.

 

 

 

ASME Digital Collection

 

Başa Dön

The American Society of Mechanical Engineers (ASME) Digital Collection: Founded in 1880 as the American Society of Mechanical Engineers, ASME is the premier professional membership organization for more than 127,000 mechanical engineers and associated members worldwide. ASME also conducts one of the world's largest technical publishing operations in the world, offering thousands of titles including some of the profession's most prestigious journals, conference proceedings, and ASME Press books. View the electronic versions of all ASME Transaction journals and Applied Mechanics Review hosted on the ASME Digital Collection. The collection currently covers from 1990 to the present.

 

 

 

 

 

ASCE - American Society of Civil Engineers

 

Başa Dön

 

 

Founded in 1852, the American Society of Civil Engineers (ASCE) represents more than 147,000 members of the civil engineering profession worldwide, and is America's oldest national engineering society. ASCE's vision is to position engineers as global leaders building a better quality of life.

 

The ASCE Research Library is a comprehensive online tool for locating articles of interest across all disciplines of civil engineering. The Research Library provides you with unprecedented access to more than 73,000 full-text papers from ASCE Journals and Proceedings published - that's over 630,000 pages! Approximately 4,000 new papers will be added each year.

 

 

 

 

 

 

ASTM COMPASS

 

 

Başa Dön

ASTM International is a globally recognized leader in the development and delivery of voluntary consensus standards. Today, over 12,000 ASTM standards are used around the world to improve product quality, enhance health and safety, strengthen market access and trade, and build consumer confidence. Our leadership in international standards development is driven by the contributions of our members: more than 30,000 of the world’s top technical experts and business professionals representing 140 countries. Working in an open and transparent process and using ASTM’s advanced IT infrastructure, our members create the test methods, specifications, classifications, guides and practices that support industries and governments worldwide. We welcome and encourage participation from around the world. Our open consensus process, using advanced Internet-based standards development tools, ensures worldwide access for all interested individuals.

ASTM International standards are the tools of customer satisfaction and competiveness for companies across a wide range of markets. Through more than 140 technical standards-writing committees, we serve a broad range of industries: metals, construction, petroleum, consumer products and many more. When new industries — like nanotechnology, additive manufacturing and industrial biotechnology — look to advance the growth of cutting-edge technologies through standardization, many of them come to ASTM International.

ASTM standards are passports to a successful global trading strategy. Our high quality, market-relevant standards, developed in accordance with the guiding principles of the World Trade Organization, fuel trade by opening new markets and creating new trading partners for enterprises everywhere. For businesses ranging from Fortune 500 leaders to emerging startups, our standards help level the playing field to foster competition in the global economy. Beyond standards development, ASTM offers certification and declaration through our subsidiary, the Safety Equipment Institute, as well as technical training programs and proficiency testing. All of our programs complement our standards development activities and provide enterprise solutions for companies, government agencies, researchers and laboratories worldwide. The American Society for Testing and Materials was formed in 1898, founded by Charles B. Dudley, Ph.D., a chemist with the Pennsylvania Railroad. In 2001, we changed our name to ASTM International. ASTM’s world headquarters are located in West Conshohocken, Pennsylvania, with offices in Belgium, Canada, China, Peru and Washington, D.C.

 

 

 

 

 

 

 

American Society for Microbiology (ASM) Journals

 

Başa Dön

The American Society for Microbiology is the largest single life science society, composed of over 47,000 scientists and health professionals. ASM's mission is to promote and advance the microbial sciences. ASM advances the microbial sciences through conferences, publications, certifications and educational opportunities. It enhances laboratory capacity around the globe through training and resources. It provides a network for scientists in academia, industry and clinical settings. Additionally, ASM promotes a deeper understanding of the microbial sciences to diverse audiences.

·         ASM, Publishes the most cited 5 journals in top 20 of its area Microbiology.

·         ASM Journals have 1/3 of total citations in the area Microbiology.

·         ASM Publishes 1/5 of all Microbiology articles.

Journals:

·         Antimicrobial Agents and Chemotherapy

·         Applied and Environmental Microbiology

·         Clinical and Vaccine Immunology

·         EcoSal Plus

·         Eukaryotic Cell

·         Genome Announcements

·         Infection and Immunity

·         Journal of Bacteriology

·         Journal of Clinical Microbiology

·         Journal of Microbiology & Biology Education

·         Journal of Virology

·         mBio

·         Microbiology and Molecular Biology Reviews

·         Microbiology Spectrum

·         Molecular and Cellular Biology

·         mSphere

·         mSystems

·         Minireview Collection of all Journals

 

ACS (American Chemical Society) Publications

 

Başa Dön

 

 

 

ACS (Amerikan Kimya Derneği) tarafından yayınlanmakta olan ACS veritabanından Kimya alanında ve ilgili disiplinlerde tam metin 50 civarı dergiye elektronik erişim sağlanmaktadır. En eskisi 1879 yılı olmak üzere dergilerin arşiv erişimleri mevcuttur.

 Institute of Physics
Kullanım Kılavuzu

Başa Dön

 

The Institute of Physics is a leading international professional body and learned society, established to promote the advancement and dissemination of physics. The core of the journal publishing programme is the Journals of Physics series, covering the key sub-disciplines of physics. There are over 40 established journals in all branches of pure and applied physics and a number of magazine titles including the internationally acclaimed Physics World, reflecting the growth and interdisciplinary nature of scientific research and application.
 

 

 

 

 American Institute of PhysicsBaşa Dön

 

 

 

Provides full text access to American Institute of Physics and American Physical Society journals subscribed to via the ANKOS library consortium.

American Institute of Physics database including  general physics, applied physics, chemical physics, geophysics, medical physics, nuclear physics, astronomy, electronics, engineering, instrument science, materials science, mathematics, optics, vacuum science, and acoustics. Full Text access is limited to 22 AIP journals. These are;: American Journal of Physics , Applied Physics Letters, Chaos, Journal of Mathematical Physics, Journal of Applied Physics, Journal of Chemical Physics, Journal of Rheology, Journal of the Acoustical Society of America, Journal of Vacuum Science & Technology A, Journal of Vacuum Science & Technology B, Physical Review A, Physical Review B, Physical Review C, Physical Review D, Physical Review E, Physical Review Letters, Physics of Fluids, Physics of Plasmas, Physics Teacher, PROLA, Review of Scientific Instruments, Reviews of Modern Physics.


 

 

American Physical Society (APS)

 

 

 

 

 

Başa Dön

The American Physical Society (APS) is a non-profit membership organization working to advance and diffuse the knowledge of physics through its outstanding research journals, scientific meetings, and education, outreach, advocacy and international activities. APS represents over 50,000 members, including physicists in academia, national laboratories and industry in the United States and throughout the world. Society offices are located in College Park, MD (Headquarters), Ridge, NY, and Washington, DC. American Physical Society publishes leading international physics research journals http://publish.aps.org/about. APS journals embody the mission of the Society "to advance and diffuse the knowledge of physics."

 

EMU Library has subscription to many journals of APS via ANKOS (Anatolian University Libraries Consortium). The Journals listed below are accessible as full text manner for EMU Community.

 

Full Text Accessible Journals:

 

Physical Review A:  http://pra.aps.org/

Physical Review B:  http://prb.aps.org/

Physical Review C:  http://prc.aps.org/

Physical Review D:  http://prd.aps.org/

Physical Review Letters:  http://prl.aps.org/

Physical Review E:  http://pre.aps.org/

Reviews of Modern Physics:  http://rmp.aps.org/

PROLA: Physical Review Online Archive:  http://prola.aps.org/

(Includes: Physical Review Letters, Reviews of Modern Physics, and Physical Review A-E.)

 

 

 

 

 

Springer Link Online

(Includes Kluwer E-Journals)
 

 

SpringerLink is the premier electronic data source from Springer for researchers in biomedicine, life science, clinical medicine, physics, engineering, mathematics, computer science, humanities, and economics. Springer has combined two of the world's leading research powerhouses – SpringerLink and KluwerOnline – to bring you the new SpringerLink. Home to thousands of journals and eBooks, SpringerLink is a powerful central access point for researchers and scientists.

 

Note: The journal archives on Business & Economics and Humanities, Social Science & Law are accessible by TUBITAK-ULAKBIM, from the publication date of each journal until the year1996.  

 


 

 

 


SIAM Journals Online

 

Başa Dön 

 

 


 

SIAM exists to ensure the strongest interactions between Mathematics and other scientific and technological communities through membership activities, publication of journals and books and conferences. SIAM publishes 13 peer-reviewed research journals. Follow the links below to view each journal's editorial policy, editorial board with e-mail links, staff and subscription information, tables of contents, and more. The full text of SIAM journals is now available electronically on a subscription basis.

NOTE: Please be informed that only the following titles are accessible as “full-text journals” within the Database.

- Mathematical  Modeling & Simulation
- SIAM Journal on Dynamical Systems
- SIAM  Journal on Applied Mathematics
- SIAM Journal on Computing
- SIAM Journal on Control and Optimization
- SIAM Journal on Discrete Mathematics
- SIAM Journal on Mathematical Analysis
- SIAM Journal on Matrix Analysis and Applications
- SIAM Journal on Numerical Analysis
- SIAM Journal on Optimization
- SIAM Journal on Scientific Computing
- SIAM Review
- Theory of Probability and Its Applications

 


 

 

 

SAGE Journals Online

Başa Dön

 

Sage Publishes more than 500 full text journals in Business, Humanities, Social Sciences, and Science, Technology and Medicine.

 

 

 

 

 

Cambridge Journals Online

 

Başa Dön

 

Cambridge Journals Online includes approximately 230 full text journals in a range of subject areas published by Cambridge University Press. Cambridge journals span over 32 subject areas, ranging from Agriculture, Archaeology and Anthropology, Nutrition, to Psychology and Cognitive Science, Religion and Social Sciences.        

 

 

 

 


Taylor and Francis


Kullanım Kılavuzu

Başa Dön 

Taylor & Francis holds 1039 journals on Sociology, Education, Cultural & Media Studies, Communication, Geography, Planning & Environment, Asian Studies, Political, International and Strategic Studies, Physics, Mathematics, Engineering, Technology, Medicine, Biology, Psychology and  Management. All full-text journals ( dated 1997 and after ) within this database can be accessed. The database offers the ability to links to a further 5500 journals a nearly 4 million articles via cross- ref to other publishers' platform.Taylor & Francis has an alerting service called SARA ( Scholarly Articles Research Alerts). Users can select to be alerted to new contents for keywords, individual titles or groups of journals (either by e-mailor their own tailored home page).Taylor & Francis has 1039  online titles published by 11 Publishers as follows:Brunner-Routledge, Carfax, CRC Press, Marcel Dekker Inc., Parthenon Publishing, Psychology Press, Routledge, Spon Press, Swetsand Zeitlinger Publishers, Taylor and Francis, Taylor and Francis Health Sciences.

 

 

 


Emerald


Kullanım Kılavuzu


 


 

“Emerald Fulltext ” is a collection of more than 42,000 articles from over 100 of the most prestigious management journals, with full text archives back to 1994 and abstracts bact to 1989. Emerald Fulltext provides you with access to the latest research and global thinking via the internet. This database covers all major management disciplines including marketing, organization development and change, managing people, economics and social policy, information and knowledge management and quality. With contributions from prominent international editors and authors, Emerald Fulltext contains articles of the highest caliber - over % 90 have been peer-reviewed. Features such as reference linking whereby users can move speedily from one article to another in a related area and the key reading suggestions provided by Emerald Management Reviews, all combine to make Fulltext an exceedingly flexible and user-friendly information resource.

 

 

 


WILEY Online Library
 

Kullanım Kılavuzu
 

Başa Dön

Wiley Online Library is the dynamic online content service from John Wiley & Sons, Inc., delivering the full text of over 300 leading scientific, technical, medical, and professional journals, plus major reference works, the acclaimed Current Protocols laboratory manuals, and even the full text of select Wiley print books online.
 

 

 

 

 


Oxford Journals - Online Collections

 


Başa Dön

 

Oxford University Press is one of the World's premier journal publishers. Offers coverage in a wide range of disciplines, including Humanities, Social Sciences, Law, Economics , Business and Finance, Biological Sciences, Medicine, Public Health and Epidemiology, Mathematics, Statistics, Computing, and Physics. You can access over 180 titles, many in partnership with the World’s leading prestigious learned societies.


  
Jstor


JSTOR Citation Search

 Collections:

Arts & Sciences collection I-XV

Life Sciences collection

Business collection IV

Ecology & Botany collection II

Ireland collection

Jewish Studies collection

Hebrew Journals collection 

Sustainability collection 

 


Kullanım KılavuzuBaşa Dön


 

JSTOR provides access to back issues of journals in the following topics: African American Studies, Anthropology, Asian Studies, Ecology, Economics, Education, Finance, General Science, History, Literature, Mathematics, Philosophy, Political Science, Population Studies, Sociology, and Statistics. JSTOR does not include current issues or volumes, but includes complete runs of all journals up to two to five years prior to the current date. The Citation Search is a new search form that will be added to the JSTOR search engine. The Citation Search form allows you to find a specific article with an easy, fill-in-the-blank format. To locate a single article, enter as much information as you have from an article reference or citation. The form will search multiple fields of a citation simultaneously, such as author name, article title, journal title, volume/issue information, year, etc. If an exact match to your citation cannot be found, you will be presented with search results that most closely match the citation entered.

 

 

Statista

 

 

 

 

 

 

 

Başa Dön

Statista veritabanı farklı endüstri, pazar ve ülkeler hakkında istatistik, rapor ve bilgilere erişim saglıyor. Statista 18.000 farklı kaynaklardan oluşan 22 ayrı sektör icin 60.000 farklı konu ve ilgi alanı için istatistik ve kantitatif veriye erişim sağlıyor.

 Statistanın avantajları:

 

-          18.000 farklı kaynaklardan oluşan ve 60.000 farklı konular icin 1.000.000 dan fazla istatistik ve veri,

-          10.000 araştırma, çalışma ve raporlamalar. Ayrıyeten Statista-Dossier ve endüstri raporları,

-          Kolay arama fonksiyonu ile hızlı ve rahat erişim,

-          Uluslararası aramalar için global veritabanı (Fokus: ABD, Çin ve Avrupa),

-          PPT, XLS, PDF ve PNG formatlarda indirme (download) fonksiyonu vardır.

 

Statista hakkında detaylı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret ediniz: https://www.statista.com/aboutus/

 

 

 

 

 

 

 

Orbis

 

 

Company information across the glob

 

 

 

 

 

Başa Dön

Bureau van Dijk’in sunduğu Orbis küresel veritabanı, 200 milyon işletme hakkında bilgi sunuyor. 140’ı aşkın kaynaktan elde edilen halka açık veriler, denetimden geçiriliyor ve aralarında bağ kuruluyor. Bu sayede standart mali tablolar, ayrıntılı ortaklık yapıları, birleşme ve satın alma bilgileri, emsal grupları, haberler ve sektörel araştırmalar içeriyor. Orbis sayesinde yapabileceğiniz çalışmaların sayısı sınırsızdır. Uluslararası karşılaştırmalar, ülke, bölge, sektör analizleri veya doğrudan bir şirketin ve ona bağlı grubun değerlendirmesi yapılabilir. İşletme, ekonomi ve finans gibi fakülteler, akademik çalışmlarında veya ders esnasında kullanılabilir.  

Bureu van Dijk: Bureau van Dijk’in uzmanlık alanı üstün nitelikli veritabanları oluşturmaktır. Bunlar makroekonomik veriler, ülke riskleri, endüstri raporları ve şirket/kuruluşlar hakkında bilgiler içerir. Çeşitli sektörlerde, dünyanın önde gelen kuruluşları, üniversiteleri, bankaları, sigorta, petrol ve gaz, kimya, hava yolları, telekom şirketleri vs. doğru ve zamanlı bilgiye ulaşmak için Bureau van Dijk’in uzmanlığına güvenmektedirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Orbis Bank Focus

 

World banking information source

 

 

Başa Dön

 

 

 

Orbis bank focus Dünya genelinde 32.000 banka hakkında bilgi içeriyor. Kapsamlı finansalları, ratingleri, ortkalık yapılarını, haberleri tek bir platformda bulabilir ve doğrudan sistem içerisinde analiz edebilirsiniz. İşletme, ekonomi ve finans gibi fakülteler, akademik çalışmalar için veya ders esnasında kullanılabilir.  

 

Bureu van Dijk: Bureau van Dijk’in uzmanlık alanı üstün nitelikli veritabanları oluşturmaktır. Bunlar makroekonomik veriler, ülke riskleri, endüstri raporları ve şirket/kuruluşlar hakkında bilgiler içerir. Çeşitli sektörlerde, dünyanın önde gelen kuruluşları, üniversiteleri, bankaları, sigorta, petrol ve gaz, kimya, hava yolları, telekom şirketleri vs. doğru ve zamanlı bilgiye ulaşmak için Bureau van Dijk’in uzmanlığına güvenmektedirler.

 

 

 

 

 

Thomson Reuters EIKON

 

 

EIKON Fact Sheet

 

 

Başa Dön

IMPORTANT: EKON is not accessible online or through the Library Web Site.  You can access EIKON only by using workstations located at the Emu Library and also at the Faculty of Business & Economics premises. Researchers may apply to the Library or Faculty of Business & Economics for accessing EIKON by using the EIKON workstations (special computers designed for EIKON applications).

 

For financial professionals seeking to profit from trading and investment opportunities around the globe, Thomson Reuters EIKON delivers a powerful combination of information, analytics and exclusive news on financial markets – delivered in an elegant and intuitive desktop. Thomson Reuters EIKON covers all the major financial markets – equity, fixed income, commodities, foreign exchange – and provides effective compliance and risk management, investment management and wealth management solutions. The content and analytics package includes pricing data, financial research, global financial news and commentary, financial estimates, fundamentals analysis, and visual analysis through charting. From streaming real-time data to deep historical information, Thomson Reuters EIKON gives you access to trusted, timely and accurate content from more than 400 exchanges and OTC-traded markets and over 70 direct exchange feeds, delivered via Thomson Reuters Elektron low latency data feeds. Access deep liquidity pools, with over 80 providers and more than 1,300 institutional clients, plus FX market pricing from over 2,000 contributing sources in 175 currencies. Our Fundamentals cover more than 99% of the world’s market cap, and we have over 40 years’ Estimates collection experience, currently from over 930 brokers and covering 22,000+ companies

 

 

 

HukukTürk

Tanıtım & Kullanım Rehberi

 

 

Başa Dön

Hukuk Programları Ltd., 1990 yılında Türkiye’nin ilk Hukuk Bilgi Bankasını kurmak üzere kurulmuştur. Akabinde İstanbul Barosu ile ortak bir proje çerçevesinde ilk hukuk bilgi bankası, “İstanbul Barosu Bilgi Bankası” olarak yaklaşık 2000 yılına kadar hizmet vermiştir. İnternet ve buna bağlı teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, şu anda da ülkemizin en gelişkin hukuk portalı olan HukukTürk geliştirilmiştir.

 

İçerik Hakkında:

 

Yargıtay Kararları: 1926 Yılından günümüze.

Danıştay Kararları: 1930 yılından günümüze.

Anayasa M. Kararaları:1961 yılından bu yana çıkan kararların tümü.

AİHM Kararları:1995 yılından günümüze. Kararların Türkçe çevirilerinin yanında Orijinal metinleri de bulunmaktadır.

T.C. Mevzuatı: Her gün güncel tutulan (değişen veya yeni) mevzuat, Resmi Gazete’de yayımlandığı gün sistemde eş zamanlı olarak güncellenmektedir.

T.C Mevzuatı Grupları: Yukarıda da belirtildiği gibi sürekli güncel tutulan mevzuatlar, uzmanlarca gruplar halinde de tasniflenmiştir.

Hukuk Bibliyografyası: 1928’ den 2000’ e yaklaşık 100.000 bibliyografik kayıttan oluşan bu çalışma ülkemizde ilk ve tektir.

Resmi Gazete: T.C. Resmi Gazete Her gün sabah sisteme girilmektedir. 01.01.2005 tarihinden bu yana arşivi bulunmaktadır.

Kanun Tasarıları: Kanun tasarı metinleri eşzamanlı olarak yayımlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

LEXPERA: Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi

 

 Kullanım Rehberi

 

 Tanıtım Videosu

 

 

 

 

Başa Dön

 

 

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi, On İki Levha Yayıncılık olarak uluslararası bir ortaklık neticesinde geliştirdiğimiz, hukuk kaynaklarına online olarak erişim sağlayan bir sistemdir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile hukukçulara nitelikli bilgiye hızla ulaşabilecekleri konforlu bir araç sunmaktadır.  Mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri ve tam metin hukuk kitapları, makaleler  ve yorumlar gibi literatür kaynaklarının olduğu zengin içeriğimizin yanında, mevzuat metinlerinin işlenme biçimi ve LEXPERA teknolojisinin getirdiği yenilikler sayesinde hukuk araştırmalarında öğrenci ve akademisyenlerin en temel başvuru kaynağı olacağına gönülden inanıyoruz.  LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir

 

 

 

 

 

HeinOnline

 

 

Başa Dön

 

HeinOnline Veri Tabanı uluslar arası alanda en fazla bilinen ve akademik kurumlar tarafından en fazla kullanılan veri tabanlarından biridir. İçeriğinde 1,100’den fazla hukuk dergisi, ünlü hukukçular tarafından yazılmış hukukun her alanına yönelik çok sayıda klasik eser, Amerikan Mahkeme kararları ve mevzuatı, Nuremberg, Uluslararası Tahkim Odası, Uluslararası Adalet Divanı gibi uluslararası yargı organlarının içtihatlarını bulmak mümkündür. Muadillerinden en önemli farkı içeriğindeki bütün hukuk dergilerinin en eski sayılarına ve makalelerin tam metinlerine erişim imkanı sağlamasıdır.

 

 

 

 

 

SwissLex

 

 

Başa Dön

 

 

Swisslex veritabanında; İsviçre hukuku konulu tam metin 600,000 civarı doküman; Federal ve Kanton mahkemeleri kararlarının toplamı; Sistemli olarak iç hukukun tamamı; 40 önemli tam metin hukuk dergisi; Haftalık olarak güncelliği sağlanmış yargı faaliyetleri; Avrupa hukukundan anlaşma ve yönetmelikler ile Talimatlar, EuGH-kararları, hazırlanan hukuki işlemler ve resmi gazette yer almaktadır. Swisslex hukuk veri tabanı Almanca ve Fransızca olarak iki dilde de arayüzü kullanıcılara sunar.

 

 

 

 

 

 

Westlaw UK

 

 

 

Başa Dön

Her yerde, her zaman erişilebilir - Westlaw UK, 10 yılı aşkın bir süredir eşsiz bir kütüphane sunmak için en iyi hukuki bilgileri sağlamak için vardır. Müşterilere olan  bağlılığın bir göstergesi, hizmetlerin sürekli gelişiyor olmasıdır.  Kullanıcıların isteklerine göre bilgileri en iyi şekilde sağlamak, Westlaw UK’in temel  amaçlarındandır.

 İçtihat Hukuku: "The Weekly Law Reports" ve "Sweet & Maxwell Law Report Series" gibi Birleşik Krallık’ın en popüler içtihat hukuku kaynakları ve 1220 yılına kadar uzanan 400,000’in üzerinde vaka raporu ve ilgili belgeler.

 Mevzuat: Mevzuatın geçmişi ve geleceğine ilişkin fikir sahibi olabileceğiniz, her gün güncellenen ve 1267 yılına kadar uzanan konsolide mevzuat. Konsolide mevzuatta "Acts" için 1220'ye kadar uzanan ve "Sls" için 1948'e kadar uzanan içerik. Common Law Library'nin tamamından analitik izahlar ve "Redfern & Hunter and EC Merger Control" dahil olmak üzere pazara öncülük eden kitaplar ve "looseleaf" kaynaklar.

 Dergiler: 110+ dergiye ve Legal Journals Index aracılığıyla, Avrupa'da yayınlanan her bir hukuki İngilizce dergideki makalenin abstraktına erişim.

 

White Book ve Archbold dahil 70’in üzerinde Sweet & Maxwell ve IDS kitapları ile Common Law Library’den analitik izahlar,

 

Araştırmalarınızı güncel, kolay ve etkin tutabilmek için alarmlar kurun - aramalarınızı kaydedin – düzenleyin,

 

Ulusal, bölgesel ve uluslararası haberler ve iş Dünyasından yenilikler,

 

Kolay kullanım ve gelişmiş arama fonksiyonu,

 

AB ve Uluslararası kaynaklı materyaller,

 

Özelleştirilmiş bilgi yönetim sistemleri için Intranet çözümleri.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız. https://prezi.com/wdtxes5i8ket/westlaw-uk-tantm-ve-kullanm-sunumu/

 

 

 

 

Thomson Reuters Westlaw International

 

Başa Dön

Yüksek derecede geliştirilmiş arama özelliği, akıllı araçlar ve sezgisel tasarımı ile en ilgili bilgilere daha kolay ve hızlı ulaşmanıza olanak sağlar. Yani daha düşük maliyetlerle eski platforma göre daha iyi, daha hızlı hukuki hizmet sunmak mümkün.

Neden Thomson Reuters Westlaw?

 

Thomson Reuters Westlaw ile otorite içerik, avukat-editör uzmanlığı ve endüstri tanımlama teknolojisi elde edebilirsiniz.

 

Yasal araştırma içeriği - Üstün yasal materyaller ile mümkün olan en güçlü argümanları oluşturun: Birincil hukuk materyalleri, analitik malzemeler, uygulama alanı yaklaşımları, dava kaynakları, kamu kayıtları, ve daha fazlası.

 

Güncel farkındalık - Güncel olayların ve hukuki gelişmelerin verilen kararlar üzerinde büyük etkisi vardır. Thomson Reuters Westlaw’in kapsamlı güncellemelerini ve uzman analizlerini düzenli olarak alabilirsiniz.

 

Avukatlar-Editörler - 125 yıldan fazla Thomson Reuters Westlaw’teki avukat ve editörler analizleri kategorize etme, araştırmacıları yasaları anlama ve bunlara hızlı ve kolay bir şekilde eriştirmeye yardımcı olur. Thomson Reuters Westlaw ile üstün araçlar ve kaynaklar kullanabilirsiniz: "KeyCite” ve “West Key Number System" dahil karar notları, kısa özetler, aram terimleri, ek açıklamalar ve indeksler.

 

“WestSearch” - Dünyanın en gelişmiş hukuki arama motoru. En iyi sonuçları sunmak için her zamankinden daha fazla güvenle ve hızlı bir şekilde erişim sağlar.

 

Mobil Thomson Reuters Westlaw – Ödüllü iPad uygulaması dahil olmak üzere ücretsiz Westlaw uygulamaları ile senkronize olarak hukuki kaynaklara erişin.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız:  https://prezi.com/n-pbq-owqcvs/thomson-reuters-westlaw/

 

 

OVID LWW Total Access

Kullanım Kılavuzu

Dergi Listesi

 

 

 

Başa Dön

Lippincott Williams & Wilkins (LWW) tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. Sağlık alanındaki profesyoneller ve öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri, elektronik ortamda OVID platformu aracılığı ile kullanıma sunmaktadır. LWW Total Access Journals; Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait 280 civarında Tıp dergisini içerir. Veritabanın içerdiği konular: Hemşirelik, Genel Tıp Konuları, Patoloji, Dermatoloji, Onkoloji, Adli Tıp, Psikiyatri, Plastik Cerrahi, Oftalmoloji, Anestezi, Nükleer Tıp, Genel Cerrahi, Nöroloji, Farmakoloji, Ortopedi, Kardiyoloji, Jinekoloji, Üroloji, Pediatri, Romatoloji, Beslenme, ...ve daha pek çok konu alanı. MEDLINE Veritabanı’na OVID platformundan ücretsiz erişim sağlanmaktadır (1950- günümüze). MEDLINE Veritabanı’nda tarama yapıldığında ulaşılan “Tam Metin” (Full Text) dergiler açık erişimli dergileridir. (300 civarında açık erişimli dergiye OVID platformundan erişim sunulmaktadır.)

MEDLINE (OVID): MEDLINE; tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler sağlamaktadır. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE, 4.800'den fazla geçerli biyomedikal dergide yayınlanan makalelerin özetlerini içermektedir. Medline kendisine özel, detaylı MeSH konu başlıklarını ve indeksleme yöntemlerini içermektedir.1950 yılından günümüze tarama yapmak mümkündür.

OVID LWW Veritabanı hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ.

MEDLINE (OVID)

MEDLINE; tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler sağlamaktadır. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE, 4.800'den fazla geçerli biyomedikal dergide yayınlanan makalelerin özetlerini içermektedir. Medline kendisine özel, detaylı MeSH konu başlıklarını ve indeksleme yöntemlerini içermektedir.1950 yılından günümüze tarama yapmak mümkündür.

 

 

 

 

 

 

 

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy

 

 

 

 

Başa Dön

Acland İnsan Anatomisi Video Atlası yaklaşık 330 videodan oluşan gerçek insan anatomik kadavra görüntülerini doğal halleri ile içermektedir. Bunların arasında 5 yeni inanılmaz detaylı iç kulak videoları da dahil edilmiştir. Dr. Robert Acland tarafından hareketli yapılar, kaslar, tendonlar, ve eklemler; hayatta iken yapılan hareketleri ile izleyiciye sunulmaktadır. Videolar anatomik yapı ve  işlevlerin doğru şekilde anlaşılabilmesi için karmaşık yapıları izleyiciye adım adım –iskeletten, yüzeysel anatomik yapıya – sunmaktadır.

 

Anatomiye gerçek üç boyutlu bakış.

Kadavranın siz izlerken döndürülmesi onu 3 boyutlu bir nesne olarak algılamanıza olanak sağlar.

 

Doğal renkleri ile sunulan insan kadavrası.

Video Atlas görüntüleri gerçek insan anatomik kadavra parçalarının doğrudan kayıtlarını içermektedir. Kullanılan kadavralar sertleştirilmiş veya mumyalanmamıştır. Dokular yaşayan bir beden ile aynı gerçek renk, doku, ve esnekliklerini korumaktadırlar.

 

Gerçek hareket.

Bedensel yapıları doğal halleri ile sunmanın yanı sıra, Video Atlas hareketli yapıları – kasları, tendonları, ve eklemleri – gerçek hayatta yaptıkları hareketleri ile sunar.

 

Zarifçe sunulan teşrih.

Teşrih işlemi donanımlı klinik anatomistler tarafından en incelikli cerrahi teknikler kullanılarak gerçekleştrilmiştir. Stüdyo ışıklandırması yapıların şekillerini vurgulayacak şekilde ayarlanmıştır. Siyah arkaplan yapıları daha da öne çıkarır.

 

Yalınb anlatım ve etiketlenmiş yapılar.

Program boyunca kesintiz bir anlatım olabilecek en yalın dil kullanılarak yapılmaktadır. Duyduğunuz kelimeler ekranda gördüğünüz yapılar ile tam olarak uyumludur. Yapıların isimleri, ilk kez gösterildiği zaman ekranda kısa bir süreliğine belirerek öğrenmeyi pekiştirir.

 

Karmaşık yapıları adım adım oluşturmak.

Vücudun her bir parçası öğrenmenin temelini oluşturacak şekilde temel yapılar ile başlar. Önce iskelet gösterilir, sonra eklemler ve onların hareketleri, sonra kaslar, ve sonra da damarlar ve sinirler. Teşrih işlemlerinde ise bu sıralama geriye doğru ilerlemektedir.

 

 

Bölümleri gözden geçirmek.

Her bir bölümün sonunda 10-15 dakika içinde öğrendiğiniz bilgileri sınayabileceğiniz bir test mevcuttur.

 

Gezinti.

İçerik anatomik yapılar veya parka adları ile aranabilir; yanı sıra A’dan Z’ye dizin de mevcuttur. Her bir bölüm için video uzunluğu da sunulmuştur. Videoları izlerken herhangi bir zamanda oynatabilir, durdurabilir, veya duraklatabilirsiniz.

 

 

 

 

Bates’ Visual Guide to Physical Examination

 

 

Başa Dön

 

 

5’nci Edisyonu ile tamamen yeniden çekilen içeriği ve yeni eklenen klinik yeterlilik videoları ile Bates’in Fiziksel Muayene Görsel Rehberi baştan ayağa ve sitem tabanlı fiziksel muayene tekniklerini İleri seviye inceleme veya Klinik Muayeneye giriş seviyesi için uygun şekilde sunulmaktadır. Veritabanında toplamda 8 saatten fazla video kaydı mevcuttur. Klinik tutarlılığa gösterilen özen, ve sunulan hasta tipleri, Tıp, Hemşirelik, ve ilgili fakülte öğrencileri ve eğitimcileri tarafından takdir görmektedir. Kullanıcıları web tabanlı olarak çevrimiçi olarak sunulan içeriğe, internet erişimine sahip herhangi bir yer veya cihaz üzerinden ulaşabilirler. Lynn Bickley, MD, Bates’ Guide to Physical Examination and History Taking kitabının yazarı, bu projenin danışmanı olarak görev yapmış ve klinik içerik, ve kanıta dayalı yaklaşıma bağlı kalındığından emin olmuştur. Dr. Bickley aynı zamanda fiziksel muayenede “patient-first” (önce hasta) yaklaşımını sunmak üzere bu projede aktörler ile çalışmıştır. Dijitalden basılıya bir çok biçimde sunulan Bates’ kitabı ile bir araya geldiğinde, Fiziksel Muayane Görsel Rehberi tam bir öğrenme çözümü sunmakta ve öğrencilerin sınavlarına ve hasta ile karşılaşacakları durumlara hazırlanmalarına olanak sağlar.

 

 

 

İktisat İşletme ve Finans Dergisi (İİF Dergisi)

 

Arşiv Koleksiyonu ve Güncel Sayıları (1987-)

 

 

Başa Dön

 

Merkezi Ankara‘da bulunan, 1986’dan itibaren kesintisiz 24 yıldır, aylık olarak yayınlanan İktisat İşletme ve Finans Dergisi (İİF Dergisi); bilimsel, akademik, hakemli, ulusal ve uluslararası endekslerde yer alan bir dergidir. İktisat İşletme ve Finans Dergisi Ocak 2009 itibarı ile SSCI'da indekslenmeye başlanmıştır. Makaleler Türkçe veya İngilizce dillerinde gönderilebilir. İktisat İşletme ve Finans Dergisi Veritabanı; derginin 1987 yılından başlayarak günümüze kadarki sayılarını içermektedir.

 

 

 

 

 

 

EBSCO HOST VERİTABANLARI:

 

 

 

 

 


Academic SearchTM Complete 

 

(Tüm Disiplinler)

 

Başa Dön

Özellikle akademik kurumlar için tasarlanmış olan Academic Search™ Complete (ASC), 7,900’den fazlası hakemli dergi olmak üzere, 9,100’e yakın dergiyi tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Academic Search™ Complete, dünya üzerindeki en kapsamlı çevrimiçi (online) tam metin bilgi bankasıdır. Bu veritabanı, tüm akademik disiplinlerden, 13,700’den fazla dergide yayımlanan makalelerin indeks ve özetlerinin yanı sıra, toplamda 13,200’den fazla yayını (monograflar, raporlar, konferans tutanakları vb.) indeksler.

 

Sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda hakemli tam metin dergileri içermektedir.

 

Academic Search™ Complete veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, taranabilir PDF formatında olup, 1887’li yıllara kadar geriye gidebilmektedir. ASC, 1,400’den fazla dergide yayınlanmış makalelerin taranabilir atıf ve referans bilgilerini de içermektedir.

 

 

 

 

 

Business Source® Complete

 

(İktisadi ve İdari Bilimler)

 

Başa Dön

İktisadi ve idari bilimler alanında üretilmiş, kapsamlı tam metin veritabanıdır. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, 1886’lı yıllara kadar geriye gitmesinin yanısıra (JSTOR’un Business koleksiyonunu büyük oranda içerir), 1,800’den fazla akademik dergide yayınlanan makalelerin atıf bilgilerine de erişmek mümkündür (ISI sadece 234 derginin atıf bilgileri vermektedir).

 

Business Source Complete, içerdiği faklı döküman türleri ile komple bir araştırma aracıdır. Aşağıda tam metin içeriğe dair bilgiler bulabilirsiniz.

 

Tam Metin İçerik:

 

·         2,000,e yakın hakemli dergi

·         1,840’ın üzerinde ticari dergi ve popüler işletme dergisi (En önemli 5 popüler dergiyi aktif tam metin ve gecikmesiz olarak içeren tek veri tabanıdır. Bu dergiler: Bloomberg Businessweek, Forbes, Fortune, Harvard Business Review, Money)

·         920’ye yakın kitap/monograf

·         Company View: 1,150,000’den fazla şirket profili.

·        Harvard Business School akademisyenleri tarafından verilen 57 seminerin video’ları.

·         3,625’den fazla SWOT analizi

·         1,440’dan fazla ülke ekonomi raporu

·         7,648 endüstri raporu

·         2,550’ye yakın pazar araştırma raporu

·         10,270’den fazla vaka analizi

·         ve çok daha fazlası...


 

 

 

 


 

Communication & Mass Media Complete

 

Başa Dön

Communication & Mass Media Complete  (CMMC) provides the most robust, quality research solution in areas related to communication and mass media. CMMC incorporates the content of CommSearch (formerly produced by the National Communication Association) and Mass Media Articles Index (formerly produced by Penn State) along with numerous other journals in communication, mass media, and other closely-related fields of study to create a research and reference resource of unprecedented scope and depth encompassing the breadth of the communication discipline.

CMMC offers cover-to-cover ("core") indexing and abstracts for more than 620 journals, and selected ("priority") coverage of nearly 200 more, for a combined coverage of more than 820 titles. Furthermore, this database includes full text for over 500 journals. Many major journals have indexing, abstracts, PDFs and searchable cited references from their first issues to the present (dating as far back as 1915). CMMC contains a sophisticated Communication Thesaurus and comprehensive reference browsing (i.e., searchable cited references for peer-reviewed journals covered as "core").

In addition, CMMC features over 5,400 Author Profiles, providing biographical data and bibliographic information, and covering the most prolific, most cited, and most frequently searched-for authors in the database. To further develop and enhance this database, EBSCO has established two working groups of expert advisors represented by leading librarians, bibliographers and professionals in the areas of communication and mass media.

 

Content includes:

 

 • Cover-to-cover indexing and abstracts for more than 620 journals

 • Selected coverage of nearly 200 journals

 • Full text for over 500 journals

 • Over 5,400 Author Profiles

 

CMMC also contains:

 • Author Affiliations

 • Author Supplied Abstracts

 • Author Supplied Keywords

 • Communication Thesaurus

 • Native PDFs

 • Searchable Cited References

 

 

 

 

DynaMed

 

(Tıp, hemşirelik, kanıta dayalı tıp)

Başa Dön

National Science Foundation - NSF (ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile hekimler tarafından, hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri için hasta başı bakıma yönelik tasarlanmış olan DynaMed dünyanın en kapsamlı ve en güncel kanıta dayalı klinik referans aracıdır.

5,700’den fazla başlık için hazırlanmış özetleri, en güncel, geçerli ve pratik içeriği sağlaması, DynaMed’i uygulama sırasında ortaya çıkabilecek en önemli sorulara cevap verebilen vazgeçilmez bir kaynak haline getirmektedir. Başlıklar içinde ilaç bilgileri de yer almaktadır.

Hergün güncellenen DynaMed’in editörleri her gün 500’den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed’in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir.

DynaMed, hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır.

BMJ tarafından yayımlanan makaleye göre içlerinde UpToDate’in de bulunduğu hasta başı bakım danışma kaynakları arasında en günceli DynaMed olmuştur. (Makaleye http://www.bmj.com/content/343/bmj.d5856.full adresinden erişebilirsiniz) 

 

 

 


 

CINAHL®: Plus with Full Text

 

(Sağlık, Hemşirelik)

 

 

 

Başa Dön

CINAHL® Plus with Full Text, dünyada hemşirelik, hasta bakımı ve benzer konulardaki temel dergileri içeren dünyanın en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. CINAHL’da 770’ün üzerinde dergi, tam metin olarak kullanıma sunulmaktadır. Bu otorite veri tabanı, hiçbir sınırlama getirmeden CINAHL‘da en cok kullanılan dergilerin bir çoğunu tam metin olarak içermektedir. 1937’li yıllara kadar uzanan CINAHL® Plus with Full Text, tüm hasta bakımı ve benzer sağlık literatürü ile ilgili eksiksiz bir araştırma aracıdır.

 

 

 

 

 

 

MasterFILE Complete

 

 

Başa Dön

EBSCO’nun MasterFILE Complete adlı veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar. 1922’ye kadar uzanan içeriğinde 2,400’den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850’nin üzerinde referans kitabı, 73,000’i aşkın birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız:     https://www.ebscohost.com/public/masterfile-complete

 

Newswires

 

 

Başa Dön

 

EBSCO'nun Newswires adlı veritabanı, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire'ın başlıca dünya haberlerine sürekli olarak ve neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar. Bu içerik EBSCO tarafından düzenlenir ve kullanıcılara sunulur. Bu koleksiyon, AP Financial News, AP Top News, AP WorldStream, AP U.S. Politics & Government, AP 50 State Reports, UPI Security Industry, UPI Emerging Threats, UPI Business, UPI Entertainment, UPI Sports, UPI Top News, Arabia 2000 ve daha birçok haber kaynağından haberler içerir. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek internet içeriğinin tam metnine anında erişebilirler. Newswires'ın tam metin içeriğinin dizini, EBSCO tarafından 30 günlük olarak arşivlenir, böylece kullanıcılar araştırdıkları konuyla ilgili son 30 günde çıkan haberleri rahatlıkla okuyabilirler.

 

 

 

Newspaper Source Plus

 

 

 

Başa Dön

 

 

 

EBSCO’nun Newspaper Source Plus adlı veri tabanı, dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlamaktadı. Bu veritabanı; gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

 

İçerik:

 • 1,200+ tam metin gazete
 • 130 haber bülteninden haberler
 • 67 milyona yakın tam metin makale

 

Öne çıkan gazeteler:

 • The Sydney Morning Herald (Australia)
 • The Times (UK)
 • Toronto Star
 • USA Today
 • The Washington Post
 • The Philadelphia Inquirer
 • Star Tribune (Minneapolis)

 

Haber bülteni kaynakları:

 • AP (Associated Press)
 • CNN Wire
 • PR Wire
 • UPI (United Press International)
 • Xinhua (China)

 

Televizyon ve Radyo Haber Metinleri Kaynakları:

 • ABC News (American)
 • ABC (Australian)
 • CBC (Canadian)
 • CBS News
 • CNBC
 • CNN
 • CNN International
 • FOX News
 • MSNBC
 • National Public Radio
 • PBS

 

Detaylı bilgi için tıklayınız:     https://www.ebscohost.com/academic/newspaper-source-plus

 

 

 

ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT)

 

 

Başa Dön

 

ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları (UVT), araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla,  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) tarafından uluslararası standartlarda oluşturulmakta olan veri tabanları; fen, temel bilimler, mühendislik ve sosyal bilimler ve hukuk olmak üzere aşağıda sıralanan veri tabanlarından oluşmaktadır.

 

Bu veri tabanları: Türk Tıp Veri Tabanı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Veri Tabanı Yaşam Bilimleri Veri Tabanı ve Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı’dır.

 

 

 

4

Online Tam Metin Veritabanları

4

Online Bibliyografik Veritabanları

4

DAÜ Kurumsal Arşivi

4

Deneme Amaçlı Veritabanları

4

Serbest Erişimli E-Kaynaklar

4

Elektronik Kütüphane Telif Hakları

4

Toplu Arama (Summon)

4

Katalog Tarama

4

E-Dergi Listesi (A-Z)

4

E-Kitaplar Listesi

4

Yeni Kitaplar

4

Basılı Dergiler

4

Kıbrıs Gazeteleri Arşivi

4

Diğer Kütüphaneler

4

Kütüphane Üye Hesabı

4

Uzaktan Erişim (Kampüs Dışı Erişim)


Doğu Akdeniz Üniversitesi