All Announcements

Database on Trial - Legal Veritabanı (Online Hukuk Veritabanı)

Published Date: Wednesday, 27 November 2019
Değerli Kullanıcılarımız,
Hukuk alanında yayınlanmış kitap, dergi ve Yüksek Mahkeme kararları, mevzuat gibi belgeleri  içeren Legal Veritabanı (Online Hukuk Veritabanı), 31 Aralık 2019 tarihine kadar üniversitemizin deneme erişimine açılmıştır.
Legal Yayıncılık tarafından oluşturulan "Online Legal Veri Tabanı" ile;

  • 21.000'den fazla makaleye,  650'den fazla dergiye,  400'den fazla kitaba,
  •  "Legalbank" elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere,
  • 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.
 
Kitap Ve Dergiler:  http://legal.com.tr/
Legal.com.tr adresinden tüm Legal dergi ve kitaplarının geçmişten bugüne kadarki tüm yıllarını görüntüleyebilmektesiniz. Genel arama butonundan istediğiniz kelime, karar ya da makaleyi arama yapıp bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilmektesiniz. Bulduğunuz veriyi yazıcıdan çıktı alıp kopyalama yapma imkanınız bulunmaktadır. Kullanımı için; legal.com.tr adresine giriş sağlayıp sağ üstte ki "online kütüphane" bölümünü tıkladığınızda size tanımlanan tüm kitap ve dergilerimizi görüntüleyebilirsiniz.

Legalbank İçtihat ve Mevzuat Programı: Elektronik Hukuk Programı (Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası):  https://legalbank.net/

Yenilenen görünümü ile "Legalbank Hukuk" programı artık daha pratik ve kolay! Aradığınız tüm karar, mevzuat, belge ve dilekçelere hızlıca ulaşabileceksiniz.
Artmaya devam eden karar sayımız 2000.000'i aşmıştır. Uzman hukukçu kadromuz tarafından özetlenen, ilgili mevzuat ile ilişkilendirilen ve kavramlanan Yüksek Mahkeme kararlarına kolayca ulaşabilecek ve faydalanabileceksiniz. Yaptığınız arama sonucunda ulaşamadığınız kararları mail yolu ile talep edebilirsiniz. Legalbank Mevzuat ve Kararlar Bankası isimli ürünümüz güncel ve geçmişe yönelik tüm hukuki belgelere internet üzerinden erişebilmenizi sağlayan bir elektronik hukuk bankasıdır. www.legalbank.net internet sitesi üzerinden 7/24 saat esasına göre online erişilebilmektedir. Legalbank yüz binlerce Yüksek Mahkeme Kararı, Mevzuat, Dilekçe ve Belge Örnekleri, Gerekçeler vb. bilgi ve belge içermektedir. Mevcut belgeler her gün düzenli olarak güncellenmekte ve yüzlerce yeni belge eklenmektedir. Her sabah Resmi Gazete doğrultusunda güncellenen sistemimiz sayesinde tüm hukuki belgelerin en son hallerine ulaşabileceksiniz.

Not: Kütüphanenin tüm veritabanlarına, web sayfamızdan erişebilirsiniz. http://library.emu.edu.tr
Detaylı bilgi için telefon numaraları: 2741, 2715

Saygı ile
Doğu Akdeniz Üniversitesi Özay Oral Kütüphanesi 

Announcements