Skip Navigation LinksElectronic-Books-List

Elektronik Kitaplar Listesi

DAÜ Kütüphanesi ile Yayıncılar arasında imzalanan, Lisans Anlaşmaları gereğince; DAÜ Kütüphanesi'nin lisanslı elektronik kaynakları, [Online Veritabanları, Elektronik Dergiler, Elektronik Kitaplar, vb.] DAÜ Akademik ve Yönetsel Personeli ile öğrencilerinin kullanımına açıktır. DAÜ mensubu olmayan ancak elektronik kaynaklarımızdan yararlanmak isteyen bireyler, DAÜ Kütüphane bünyesindeki bilgisayarlar vasıtası ile elektronik kaynaklarımızdan faydalanabilirler.

 

E-Book Central
78,000'in üzerinde tam metin elektronik kitap içeren E-Book Central veritabanında, sınırsız, çoklu kullanıcı erişimi ve anında sınırsız erişimli dijital kütüphaneye erişim imkanı ile kısa zamanda ve kolayca bilgiye erişmek mümkün olmaktadır.

Kullanıcılar, 60 sayfaya kadar çıktı alabilir veya kitabın tamamını Adobe Digital Editions formatında 14 güne kadar bilgisayar, iPad, iPhone ve Android cihazlarında saklayabilir ve internet bağlantısı olmadan okuyabilirler. Veritabanının kapsadığı konu alanları şu şekildedir:Antropolojiİşletme & İktisat, Bilgisayar & IT, Eğitim Bİlimleri, Güzel Sanatlar, Tarih, Dil Bilimleri & Edebiyat, Hukuk, Tıp, Fizik, Psikoloji, Din.


 

Hiperkitap (E-Kitap, Türkçe)
Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye'nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır.


Hiperkitap'ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 12.000'den fazla elektronik kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap'ta yer almaktadır. Kullanıcılar; Hiperkitap'ta bulunan 12.000'den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.  "My library" özelliğiyle Hiperkitap'ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, 60 sayfaya kadar çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler. Türkiye'den 100'e yakın üniversite kütüphanesi, yurt dışından 2 üniversite kütüphanesi (Yale University ve Kazakhstan Suleyman Demirel University) Hiperkitap abonesidir. 


Kütüphanemizde Springer'in "İşletme ve Ekonomi", "Bilgisayar Bilimi", "Mühendislik" ve "Beşeri , Sosyal Bilimler ve Hukuk"  ile ilgili eKitap koleksiyonları SpringerLink platformu (www.link.springer.com) üzerinden erişilebilir durumdadır (6,600 e-kitap). Springer eKitapları sınırsız kullanıcı, sınırsız sayfa görüntüleme, sınırsız çıktı ve sınırsız indirme özellikleri ile 7/24 erişim sağlamaktadır. Bölüm bölüm indirebilmenizin yanında tek tuş ile bütün kitabı hiç bir ek programa ihtiyaç duymadan indirebilirsiniz. Bununla beraber Springer eKitapları bütün mobil cihazlar, tabletler ve işletim sistemleri ile uyumludur.Springer Computer Science E-Books Collection :
"Springer Computer Science E-Books Collection"; Bilgisayar Mühendisliği alanında elektronik kitaplar içermektedir.


 • "Springer Computer Science E-Books Collection" içerisinde yer alane-kitaplar 2005 – 2008 yıllarını kapsamaktadır.
 • "Springer Computer Science E-Books Collection"'a  Springer dergilerinin de bulunduğu SpringerLink Veritabanı arayüzünden erişilebilir.
 •  Kaynaklara  Kütüphane Kataloğu'ndan da erişim mümkündür.

Lecture Notes in Computer Science (LNCS) serisi, Lecture Notes in Artificial Intelligence (LNAI) ve Lecture Notes in Bioinformatics (LNBI) alt serilerini de kapsamaktadır. LNCS; Bilgisayar Mühendisliği alanında elektronik kitaplar içermektedir. 

 • "LNCS" içerisinde yer alan e-kitaplar 2005 – 2008 yıllarını kapsamaktadır.
 • "LNCS"'e  Sprıiger dergilerinin de bulunduğu SpringerLink Veritabanıarayüzünden erişilebilir.
 •  Kaynaklara  Kütüphane Kataloğu'ndan da erişim mümkündür.

 

 Springer Engineering E-Books Collection :
 "Springer Engineering Collection E-Books Collection" Mühendislik alanında elektronik kitaplar içermektedir.

 • "Springer Engineering E-Books Collection" içerisinde yer alan e-kitaplar, 2005 – 2007 yıllarını kapsamaktadır.
 • "Springer Engineering E-Books Collection"'a  Sprıiger dergilerinin de bulunduğu SpringerLink Veritabanı arayüzünden erişilebilir.
 •  Kaynaklara  Kütüphane Kataloğu'ndan da erişim mümkündür.

 

 Elsevier Engineering E-Books Collection:
"Elsevier Engineering E-Books Collection" ; Mühendislik alanında elektronik kitaplar içermektedir.


 

Emerald E-Book Series; (Emerald Elektronik Kitapları)
Emerald E-Kitap Koleksiyonu, İşletme, Ekonomi, Yönetim ve Sosyal Bilimler alanlarında kitaplar içermektedir.

 •  Emerald Business Management and Economics e-book series (1991-)
 •  Emerald Social Sciences e-book series collection (1999-)
 •  "Emerald E-Books Collections" içerisinde yer alan e-kitaplara, Emerald dergilerinin de bulunduğu arayüzden erişilebilir: www.emeraldinsight.com
 • Kaynaklara  Kütüphane Kataloğu'ndan da erişim mümkündür.

IEEE-Wiley eKitaplar Konu Alanları: (Kitap yayın tarihleri, 1974-)Koleksiyonda bulunan e-kitaplar; pratik kullanımlı el kitapları, danışma amaçlı dökümanlar, referans çalışmalar, gelişmiş içerikler, ve profesyonel akademik e-kitaplar formatında sunulmaktadır. Akademik ve bilimsel araştırma süreçlerini destekleyen bahse konu yayınlar şu konu alanlarını içermektedir:

Aerospace Bioengineering - Communication, Networking & Broadcasting - Components, Circuits, Devices & Systems - Computing & Processing (Includes Hardware & Software) - Engineered Materials, Dielectrics & Plasmas - Fields, Waves &Electromagnetics - General Topics for Engineers (Math, Science & Engineering) Geoscience - Photonics & Electro-Optics Power, Energy & Industry Applications - Robotics & Control Systems - Signal Processing & Analysis.

MIT PRESS eKitaplar Konu Alanları: (Kitap yayın tarihleri, 1943-) Bilgisayar Bilimleri ve Mühendislik:
Koleksiyonda bulunan e-kitaplar; pratik kullanımlı el kitapları, danışma amaçlı dökümanlar, referans çalışmalar, gelişmiş içerikler, ve profesyonel akademik e-kitaplar formatında sunulmaktadır. Akademik ve bilimsel araştırma süreçlerini destekleyen bahse konu yayınlar şu konu alanlarını içermektedir:

Bioengineering -  Communication, Networking, and Broadcasting - Components, Circuits, Devices, and Systems -  Computing and Processing -  Engineered Materials, Dielectrics, and Plasmas -  Engineering Profession -  Fields, Waves, and Electromagnetics – Geoscience -  Power, Energy, and Industry Applications - Robotics and Control Systems - Signal Processing -  Transportation; Plus general topics for engineers.
 
Morgan and Claypool Publishing eKitaplar Konu Alanları: (Kitap yayın tarihleri, 2006-)  Morgan & Claypool eKitapları, (Morgan & Claypool Synthesis eBooks Library) IEEE Xplore platformu üzerinden, sınırsız tam metin indirme olanağı ile sunulmaktadır. Konu alanları esasen, Bilgisayar Bilimi ve Mühendislik'tir. Konu başlıkları şu şekilde listelenebilir: Algorithms & Software in Engineering, Artificial Intelligence & Machine Learning, Biomedical Engineering, Computer Architecture, Data Management, Digital Circuits & Systems, Distributed Computer Theory, Engineers, Technology & Society, Global Engineering, Human-Centered Informatics, Information Security, Privacy & Trust, Mathematics & Statistics, Power Electronics, Quantum Computing, Tissue Engineering,

Plus general topics for engineers.

DAÜ Web Siteleri