Skip Navigation LinksOnline-Full-Text-Databases

Online Tam Metin Veritabanları

 LÜTFEN TELİF HAKLARI YASALARINA UYUNUZ.

Kullanıcılardan yayıncıların telif haklarına saygı göstermeleri ve telif yasalarına uymaları beklenmektedir. DAÜ Kütüphanesi, ANKOS, TÜBİTAK, ULAKBİM-EKUAL ve yayıncılar arasındaki ortak lisans anlaşmaları gereğince kaynaklar sadece kişisel araştırma ve bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılabilir. Yanlış kullanımlar Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne ve kullanıcıya yasal sorumluluklar yükler.

*DAÜ mensupları elektronik kaynaklara Uzaktan Erişim (Kampüs Dışı Erişim) sayfasında belirtilen şekilde, kampüs dışından da erişebilirler.

*Elektronik kaynakların kullanımı DAÜ mensupları ile sınırlıdır. DAÜ dışı kullanıcılar, başvuru yaparak kütüphane bilgisayarları  vasıtası ile elektronik kaynaklarımızdan yararlanabilirler.

Elektronik Kaynaklar Temel Kullanım Kuralları

YAPILABİLİR

• Elektronik dergilerde bulunan makalelerden, kurallara uygun olarak basılı
  ve elektronik kopya alınabilir. 
• Veritabanları kişisel bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılabilir. 
• Veritabanlarından alınan kopyalar yanlızca DAÜ içerisinde, DAÜ akademik
  ve yönetsel personel ve öğrencileri ile paylaşılabilir.

YAPILAMAZ

 Veritabanlarında robot vb. yazılımlar kullanılarak, sistematik şekilde bir 
  derginin veya veritabanının tüm kayıtlarının indirilmesi yasaktır.
• Veritabanının veya içeriğindeki bilgilerin satılması, dağıtılması veya kâr 
   amaçlı kullanılması yasaktır.
• Veritabanlarındaki bilgilerin, DAÜ mensubu olmayanlarla paylaşılması 
  yasaktır.
• Veritabanlarındaki bilgilerin e-posta listeleri aracılığı ile dağıtılması 
  yasaktır.
• Veritabanlarında yer alan bilgilerin üzerinde değişiklik yapılması veya 

Online Tam Metin Veritabanları Alfabetik Sıraya Göre (A-Z)


 • (ASCE) American Society of Civil Engineers Daha Fazla Bilgi

  (ASCE) American Society of Civil Engineers Library

  Founded in 1852, the American Society of Civil Engineers (ASCE) represents more than 147,000 members of the civil engineering profession worldwide, and is America's oldest national engineering society. ASCE's vision is to position engineers as global leaders building a better quality of life.
  The ASCE Research Library is a comprehensive online tool for locating articles of interest across all disciplines of civil engineering. The Research Library provides you with unprecedented access to more than 73,000 full-text papers from ASCE Journals and Proceedings published - that's over 630,000 pages! Approximately 4,000 new papers will be added each year.

  Web Sitesi

 • Academic Search Ultimate Daha Fazla Bilgi

  Academic Search Ultimate

  Kapsam geniş ve çok disiplinli veri tabanı olan Academic Search Ultimate, sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda değerli hakemli tam metin dergileri içeren bir veri tabanıdır.

  Kapsadığı konulardan bazıları: Antropoloji, Astronomi, Bilim ve Teknoloji, Biyoloji, Coğrafya, Dil ve Edebiyat, Din ve Felsefe, Eczacılık Bilimleri, Eğitim, Etik ve Kültürel Çalışmalar, Fizik, Güzel Sanatlar, Hukuk, İşletme, Jeoloji, Kadın Çalışmaları, Kimya, Matematik, Mimarlık, Mühendislik, Müzik, Psikoloji, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Spor, Tarih, Tıp ve Sağlık Bilimleri, Veterinerlik, Zooloji.

  İçerik:

  • Özetleri ile birlikte indekslenen dergi: 17,900 civarı
  • Toplam tam metin dergi: 11,900'den fazla
  • Hakemli tam metin dergi: 8,700 civarı
  • Web of Science ya da Scopus indekslerindeki aktif tam metin dergi: 5,300'den fazla
  • Tam metin dergilerin indekslendiği sosyal ve beşeri bilimler alan ve atıf indeksleri: ATLA Religion, ERIC, Historical Abstracts, MLA International Bibliography, PsycINFO, Social Sciences Citation Index (SSCI), Scopus
  • Tam metin dergilerin indekslendiği fen bilimleri ve mühendislik alan ve atıf indeksleri: AGRICOLA, Biological Abstracts, CAB Abstracts, Chemical Abstracts, E.I. Compendex, GeoRef, Inspec, Science Citation Index (SCI), Scopus
  • 80 farklı ülkenin yayıncılarından derlenen küresel içerik.
  • Örnek yayıncılar: American Association for the Advancement of Science, American Bar Association, Cambridge University Press, Duke University Press, Elsevier, Johns Hopkins University Press, Karger AG, MIT Press, Oxford University Press, Springer Nature, Taylor & Francis, Wiley, World Scientific Publishing ve daha fazlası
  • Aralarında AAAS'nin Science dergisinin de bulunduğu dünyanın en önemli dergilerinin tam metinleri
  • 1887'ye kadar uzanan arşiv kapsamı


  Web Sitesi

 • Acland’s Video Atlas of Human Anatomy Daha Fazla Bilgi

  Acland’s Video Atlas of Human Anatomy

  Acland İnsan Anatomisi Video Atlası yaklaşık 330 videodan oluşan gerçek insan anatomik kadavra görüntülerini doğal halleri ile içermektedir. Bunların arasında 5 yeni inanılmaz detaylı iç kulak videoları da dahil edilmiştir. Dr. Robert Acland tarafından hareketli yapılar, kaslar, tendonlar, ve eklemler; hayatta iken yapılan hareketleri ile izleyiciye sunulmaktadır. Videolar anatomik yapı ve  işlevlerin doğru şekilde anlaşılabilmesi için karmaşık yapıları izleyiciye adım adım –iskeletten, yüzeysel anatomik yapıya – sunmaktadır.

  Anatomiye gerçek üç boyutlu bakış.

  Kadavranın siz izlerken döndürülmesi onu 3 boyutlu bir nesne olarak algılamanıza olanak sağlar.

  Doğal renkleri ile sunulan insan kadavrası.

  Video Atlas görüntüleri gerçek insan anatomik kadavra parçalarının doğrudan kayıtlarını içermektedir. Kullanılan kadavralar sertleştirilmiş veya mumyalanmamıştır. Dokular yaşayan bir beden ile aynı gerçek renk, doku, ve esnekliklerini korumaktadırlar.

  Gerçek hareket.

  Bedensel yapıları doğal halleri ile sunmanın yanı sıra, Video Atlas hareketli yapıları – kasları, tendonları, ve eklemleri – gerçek hayatta yaptıkları hareketleri ile sunar.

  Zarifçe sunulan teşrih.

  Teşrih işlemi donanımlı klinik anatomistler tarafından en incelikli cerrahi teknikler kullanılarak gerçekleştrilmiştir. Stüdyo ışıklandırması yapıların şekillerini vurgulayacak şekilde ayarlanmıştır. Siyah arkaplan yapıları daha da öne çıkarır.

  Yalınb anlatım ve etiketlenmiş yapılar.

  Program boyunca kesintiz bir anlatım olabilecek en yalın dil kullanılarak yapılmaktadır. Duyduğunuz kelimeler ekranda gördüğünüz yapılar ile tam olarak uyumludur. Yapıların isimleri, ilk kez gösterildiği zaman ekranda kısa bir süreliğine belirerek öğrenmeyi pekiştirir.

  Karmaşık yapıları adım adım oluşturmak.

  Vücudun her bir parçası öğrenmenin temelini oluşturacak şekilde temel yapılar ile başlar. Önce iskelet gösterilir, sonra eklemler ve onların hareketleri, sonra kaslar, ve sonra da damarlar ve sinirler. Teşrih işlemlerinde ise bu sıralama geriye doğru ilerlemektedir.

  Bölümleri gözden geçirmek.

  Her bir bölümün sonunda 10-15 dakika içinde öğrendiğiniz bilgileri sınayabileceğiniz bir test mevcuttur.

  Gezinti.

  İçerik anatomik yapılar veya parka adları ile aranabilir; yanı sıra A'dan Z'ye dizin de mevcuttur. Her bir bölüm için video uzunluğu da sunulmuştur. Videoları izlerken herhangi bir zamanda oynatabilir, durdurabilir, veya duraklatabilirsiniz.

  Acland's Anatomy & Bates - Webinar Recording (September 15th, 2020)
   https://www.dropbox.com/s/z47rodprk4s1lmm/EMU%20webinar%20Acland%2C%20Bates.mp4?dl=0

  Web Sitesi

 • ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library Daha Fazla Bilgi

  ACM (Association for Computing Machinery) Digital Library

  The ACM Digital Library (DL) is the most comprehensive collection of full-text articles and bibliographic records in existence today covering the fields of computing and information technology. The full-text database includes the complete collection of ACM's publications, including journals, conference proceedings, magazines, newsletters, and multimedia titles and currently consists of:  

  • 407,367 Full-text articles
  • 2.0+ Million Pages of full-text articles
  • 8,000+ New full-text articles added each year
  • 44+ High Impact Journals with 2-3 new journals being launched each year
  • 275+ Conference Proceedings Titles added each year
  •  2,000+ Proceedings Volumes
  • 8 Magazines (including the flagship Communications of the ACM, the most heavily cited publication in the field of computing according to Thomson-Reuters)
  • 37 Technical Newsletters from ACM's Special Interest Groups (SIGs)
  • 6,500+ Video files
  • 594 Audio files
   

  In addition to the full-text database, the ACM Digital Library is heavily integrated with and includes unrestricted access to the Guide to Computing Literature bibliography. The ACM Digital Library includes reference linking though CrossRef, integration with the ACM Computing Reviews database, index terms using ACM's 2012 Computing Classification Scheme (CCS), alerting and TOC services, and all export formats including BibTex, Endnote, and ACM Ref, as well as OpenURL compliance, and COUNTER III and SUSHI Compliant usage statistics.

  Web Sitesi

 • ACS (American Chemical Society) Publications Daha Fazla Bilgi

  ACS (American Chemical Society) Publications

  ACS (Amerikan Kimya Derneği) tarafından yayınlanmakta olan ACS veritabanından Kimya alanında ve ilgili disiplinlerde tam metin 50 civarı dergiye elektronik erişim sağlanmaktadır. En eskisi 1879 yılı olmak üzere dergilerin arşiv erişimleri mevcuttur.

  Web Sitesi

 • American Institute of Physics Daha Fazla Bilgi

  American Institute of Physics

  Provides full text access to American Institute of Physics and American Physical Society journals subscribed to via the ANKOS library consortium.
  American Institute of Physics database including  general physics, applied physics, chemical physics, geophysics, medical physics, nuclear physics, astronomy, electronics, engineering, instrument science, materials science, mathematics, optics, vacuum science, and acoustics. Full Text access is limited to 22 AIP journals. These are;: American Journal of Physics , Applied Physics Letters, Chaos, Journal of Mathematical Physics, Journal of Applied Physics, Journal of Chemical Physics, Journal of Rheology, Journal of the Acoustical Society of America, Journal of Vacuum Science & Technology A, Journal of Vacuum Science & Technology B, Physical Review A, Physical Review B, Physical Review C, Physical Review D, Physical Review E, Physical Review Letters, Physics of Fluids, Physics of Plasmas, Physics Teacher, PROLA, Review of Scientific Instruments, Reviews of Modern Physics.

  Web Sitesi

 • American Physical Society (APS) Daha Fazla Bilgi

  American Physical Society (APS) 

  The American Physical Society (APS) is a non-profit membership organization working to advance and diffuse the knowledge of physics through its outstanding research journals, scientific meetings, and education, outreach, advocacy and international activities. APS represents over 50,000 members, including physicists in academia, national laboratories and industry in the United States and throughout the world. Society offices are located in College Park, MD (Headquarters), Ridge, NY, and Washington, DC. American Physical Society publishes leading international physics research journals http://publish.aps.org/about. APS journals embody the mission of the Society "to advance and diffuse the knowledge of physics."
   
  EMU Library has subscription to many journals of APS via ANKOS (Anatolian University Libraries Consortium). The Journals listed below are accessible as full text manner for EMU Community.
   
  Full Text Accessible Journals:
   
  Physical Review A:  http://pra.aps.org/
  Physical Review B:  http://prb.aps.org/
  Physical Review C:  http://prc.aps.org/
  Physical Review D:  http://prd.aps.org/
  Physical Review Letters:  http://prl.aps.org/
  Physical Review E:  http://pre.aps.org/
  Reviews of Modern Physics:  http://rmp.aps.org/
  PROLA: Physical Review Online Archive:  http://prola.aps.org/

  (Includes: Physical Review Letters, Reviews of Modern Physics, and Physical Review A-E.)

   

  Web Sitesi

 • American Society for Microbiology (ASM) Journals Daha Fazla Bilgi

  American Society for Microbiology (ASM) Journals 

  The American Society for Microbiology is the largest single life science society, composed of over 47,000 scientists and health professionals. ASM's mission is to promote and advance the microbial sciences. ASM advances the microbial sciences through conferences, publications, certifications and educational opportunities. It enhances laboratory capacity around the globe through training and resources. It provides a network for scientists in academia, industry and clinical settings. Additionally, ASM promotes a deeper understanding of the microbial sciences to diverse audiences.

  ASM, Publishes the most cited 5 journals in top 20 of its area Microbiology.

  ASM Journals have 1/3 of total citations in the area Microbiology.

  ASM Publishes 1/5 of all Microbiology articles.

  Journals:

  • Antimicrobial Agents and Chemotherapy
  • Applied and Environmental Microbiology
  • Clinical and Vaccine Immunology
  • EcoSal Plus
  • Eukaryotic Cell
  • Genome Announcements
  • Infection and Immunity
  • Journal of Bacteriology
  • Journal of Clinical Microbiology
  • Journal of Microbiology & Biology Education
  • Journal of Virology
  • mBio
  • Microbiology and Molecular Biology Reviews
  • Microbiology Spectrum
  • Molecular and Cellular Biology
  • mSphere
  • mSystems
  • Minireview Collection of all Journals

  Web Sitesi

 • ASME Digital Collection Daha Fazla Bilgi

  ASME Digital Collection

  The American Society of Mechanical Engineers (ASME) Digital Collection: Founded in 1880 as the American Society of Mechanical Engineers, ASME is the premier professional membership organization for more than 127,000 mechanical engineers and associated members worldwide. ASME also conducts one of the world's largest technical publishing operations in the world, offering thousands of titles including some of the profession's most prestigious journals, conference proceedings, and ASME Press books. View the electronic versions of all ASME Transaction journals and Applied Mechanics Review hosted on the ASME Digital Collection. The collection currently covers from 1990 to the present.

  Web Sitesi

 • ASTM Compass Daha Fazla Bilgi

  ASTM Compass

  ASTM International is a globally recognized leader in the development and delivery of voluntary consensus standards. Today, over 12,000 ASTM standards are used around the world to improve product quality, enhance health and safety, strengthen market access and trade, and build consumer confidence. Our leadership in international standards development is driven by the contributions of our members: more than 30,000 of the world's top technical experts and business professionals representing 140 countries. Working in an open and transparent process and using ASTM's advanced IT infrastructure, our members create the test methods, specifications, classifications, guides and practices that support industries and governments worldwide. We welcome and encourage participation from around the world. Our open consensus process, using advanced Internet-based standards development tools, ensures worldwide access for all interested individuals.
  ASTM International standards are the tools of customer satisfaction and competiveness for companies across a wide range of markets. Through more than 140 technical standards-writing committees, we serve a broad range of industries: metals, construction, petroleum, consumer products and many more. When new industries — like nanotechnology, additive manufacturing and industrial biotechnology — look to advance the growth of cutting-edge technologies through standardization, many of them come to ASTM International.
  ASTM standards are passports to a successful global trading strategy. Our high quality, market-relevant standards, developed in accordance with the guiding principles of the World Trade Organization, fuel trade by opening new markets and creating new trading partners for enterprises everywhere. For businesses ranging from Fortune 500 leaders to emerging startups, our standards help level the playing field to foster competition in the global economy. Beyond standards development, ASTM offers certification and declaration through our subsidiary, the Safety Equipment Institute, as well as technical training programs and proficiency testing. All of our programs complement our standards development activities and provide enterprise solutions for companies, government agencies, researchers and laboratories worldwide. The American Society for Testing and Materials was formed in 1898, founded by Charles B. Dudley, Ph.D., a chemist with the Pennsylvania Railroad. In 2001, we changed our name to ASTM International. ASTM's world headquarters are located in West Conshohocken, Pennsylvania, with offices in Belgium, Canada, China, Peru and Washington, D.C.

  Web Sitesi

 • Bates’ Visual Guide to Physical Examination Daha Fazla Bilgi

  Bates’ Visual Guide to Physical Examination

   5'nci Edisyonu ile tamamen yeniden çekilen içeriği ve yeni eklenen klinik yeterlilik videoları ile Bates'in Fiziksel Muayene Görsel Rehberi baştan ayağa ve sitem tabanlı fiziksel muayene tekniklerini İleri seviye inceleme veya Klinik Muayeneye giriş seviyesi için uygun şekilde sunulmaktadır. Veritabanında toplamda 8 saatten fazla video kaydı mevcuttur. Klinik tutarlılığa gösterilen özen, ve sunulan hasta tipleri, Tıp, Hemşirelik, ve ilgili fakülte öğrencileri ve eğitimcileri tarafından takdir görmektedir. Kullanıcıları web tabanlı olarak çevrimiçi olarak sunulan içeriğe, internet erişimine sahip herhangi bir yer veya cihaz üzerinden ulaşabilirler. Lynn Bickley, MD, Bates' Guide to Physical Examination and History Taking kitabının yazarı, bu projenin danışmanı olarak görev yapmış ve klinik içerik, ve kanıta dayalı yaklaşıma bağlı kalındığından emin olmuştur. Dr. Bickley aynı zamanda fiziksel muayenede "patient-first" (önce hasta) yaklaşımını sunmak üzere bu projede aktörler ile çalışmıştır. Dijitalden basılıya bir çok biçimde sunulan Bates' kitabı ile bir araya geldiğinde, Fiziksel Muayane Görsel Rehberi tam bir öğrenme çözümü sunmakta ve öğrencilerin sınavlarına ve hasta ile karşılaşacakları durumlara hazırlanmalarına olanak sağlar.

  Web Sitesi

 • Britannica Academic Edition (Encyclopedia) Daha Fazla Bilgi

  Britannica Academic Edition

  Online Encyclopedia

  1768 yılından itibaren yayınlanan Encyclopaedia Britannica'nın elektronik versiyonu olan; Encyclopaedia Britannica Academic Edition;  300,000'den fazla web sayfası, 118,000 makale, 2,000 video klip, ses kayıtları, animasyonlar, fotoğraflar, resimler, ülkelerin harita ve bayraklarını içermektedir. Britannica, dijital öğrenim ve bilgi ürünlerinde önde gelen bir içerik sağlayıcıdır. Hayal edilebilecek her konuda – evrenin kökeninden şimdiki olaylara ve aradaki her şey hakkında
  Çevrimiçi ve taşınabilir kaynaklarla – dünyanın en güvenilen bilgi kaynaklarından biridir. Encyclopedia Britannica Academic Edition, özellikle üniveriste öğrencilerinin gereksinimlerini güvenilir ve itimat edilen araştırma kaynaklarını sağlayarak karşılar. Britannica, öğrencileri derinlemesine ve iyi araştırılmış yazılar yoluyla, binlerce konuyla tanıştırırken yüz binlerce ayrıntılı metinlerle günlük yazılar ve birincil kaynaklara kolayca erişim sağlayarak daha fazla okumayı da teşvik eder.

  Encyclopaedia Britannica Online ara yüzünden Merriam – Webster Unabridged Dictionary'ye de erişim sağlanabilmektedir.

  Merriam–Webster Unabridged Dictionary:http://dictionary.eb.com

  Merriam-Webster bir Amerikan sözlüğü olup her konuyu içermektedir. 150 yıldan uzun bir süredir, Merriam – Webster Sözlüğü Britannica Ansiklopedisi'ne bağlı olarak hizmete sunulmakta olup, Dünya'da önde gelen ve güven duyulan dil sözlüklerindendir. Sözlük sürekli olarak uzmanlar tarafından gözden geçirilmekte ve güncellenmekte, genişletilmektedir. Sölük içerisinde yaklaşık olarak 700,000 tanım, 100,000 alıntı, 476,000 kelime anlamı, 100.000 örnek deyim ve 1,000 görsel bulunmaktadır. Portal aynı zamanda "The Collegiate Dictionary", "Collegiate Thesaurus ve Encyclopaedia", "Medical Dictionary", "Citations Database" ve İspanyolca-İngilizce, Fransızca-İngilizce sözlük ürünlerini de kapsamaktadır.


  Web Sitesi

 • Business Source Ultimate Daha Fazla Bilgi

   Business Source Ultimate

  İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri için derlenen Business Source Ultimate, kapsamlı tam metin dergi içeriğinin yanı sıra sunduğu birçok farklı doküman türü ile komple bir araştırma aracıdır. Business Source veri tabanları; Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır.

  Kapsadığı konulardan bazıları: Bankacılık, çalışma ekonomisi, ekonometri, ekonomi, finans, iktisadi gelişme, iktisat, iktisat politikası, iktisat teorisi, iş ve işletme yönetimi, mali iktisat, maliye teorisi, muhasebe, pazarlama, uluslararası iktisat, üretim yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, yönetim ve organizasyon, v.b.

  Tam Metin İçerik:

  Web Sitesi

 • Cambridge Journals Daha Fazla Bilgi

  Cambridge Journals 

  Cambridge Journals Online includes approximately 230 full text journals in a range of subject areas published by Cambridge University Press. Cambridge journals span over 32 subject areas, ranging from Agriculture, Archaeology and Anthropology, Nutrition, to Psychology and Cognitive Science, Religion and Social Sciences.

  Web Sitesi

 • Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) Daha Fazla Bilgi

  Central & Eastern European Academic Source (CEEAS)

  Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 30'un üzerinde ülkeden 660'a yakın tam metin dergiden oluşan bir koleksiyon sunar.

  İçerdiği konulardan bazıları: Edebiyat, fen bilimleri, hukuk, iş ve ekonomi, kütüphane ve bilgi bilimleri, mühendislik, siyaset bilimi, sosyoloji, tarih, tıp ve sağlık bilimleri, v.s.


  Web Sitesi

 • DynaMed: Kanıta Dayalı, Hasta Başı Bakım Aracı Daha Fazla Bilgi

   DynaMed: Kanıta Dayalı, Hasta Başı Bakım Aracı

  Hekimler tarafından hekimler için hazırlanan DynaMed ile hasta başında ortaya çıkan klinik sorulara hızlı, kanıta dayalı ve uygulanabilir cevaplar verilir. En önemli 500 tıp ve sağlık bilimleri dergisi editörler tarafından her gün incelenir, en güncel kanıta dayalı bilgi ile hastalıklara ve ilaçlara dair özetler hazırlanır, hazır ve güvenilir bilgi olarak sunulur. Değerlendirme ve Tavsiyeler, Teşhis, Tedavi ve daha birçok kategori içeren özetlerde randomize kontrollü çalışma (RKÇ) bilgileri, kanıt derecesine bağlı olarak GRADE'e göre hazırlanmış güçlü ve zayıf tavsiyeler, hastalara sunalabilecek alternatif ilaçlar ve referans alınan rehberler yer almaktadır.

  Hergün güncellenen DynaMed'in editörleri her gün 500'den fazla tıp dergisinin içeriğini takip ederler. Her bir makale klinik ilgililik ve bilimsel geçerlilik açısından değerlendirildikten sonra yeni kanıt içeriğine entegre edilir ve en iyi kanıtı temsil eden genel sonuçlar uygun şekilde değiştirilir. Bu sistematik literatür takip sürecince, DynaMed'in içeriği en iyi kanıtlar ile belirlenir.

  DynaMed, hastanelerde, tıp fakültelerinde ve diğer sağlık kuruluşlarında, hekimler, hemşireler, eczacılar, fizyoterapistler, öğrenciler, akademisyenler ve sayısız sağlık profesyoneli tarafından hasta başı bakım amaçlı kullanılmaktadır.

  DynaMed'in iş birliği yaptığı kurum ve derneklerden örnekler:

  • American College of Physicians (ACP)
  • American Medical Association (AMA)
  • McMaster University
  • Micromedex Solutions
  • The JAMA Network

  DynaMed ekibindeki hekimlerin bağlı olduğu kurumlardan örnekler:

  • Harvard University
  • Massachusetts General Hospital
  • Yale
  • Brigham and Women's Hospital
  • Dana Farber Cancer Institute
  • University of California San Francisco
  • Cleveland Clinic

  Mobil cihazlar ile her zaman ve her yerden, hem de internet bağlantısına ihtiyaç duymaksızın DynaMed'e erişim sağlanabilmetedir. Mobil uygulamayı yükleme ve yetkilendirme adımları:

  https://eis1.my.salesforce.com/sfc/p/1H000000P2eP/a/1H000000bysx/CB3IWtY_U3vOxLIcAnHbRZlLerRdyOBxZYeDRSoOeVM

  Web Sitesi

 • Elsevier Science Direct Daha Fazla Bilgi

  Elsevier Science Direct  

  Science Direct already covers around one quarter of the world's full-text scientific technical and medical (STM) literature published in 24 fields of science and continues to deliver new programs of high-quality online content that researches need for their work.  "Articles in Press" are available to give researches the advantage of access to articles on average 15 days after they are accepted for publication before appearance in the print journal.

  ScienceDirect is a part of Elsevier. Headquartered in Amsterdam, The Netherlands, the company is the world's largest scientific, technical and medical information provider and publishes over 2,000 journals as well as books and secondary databases.
  Science Direct offers; over seven million full-text articles from over 2000 peer-reviewed journals. 
  All full text materials (dated 1995 and after) within this database can be accessed thanks to the agreement made with the consortium.

  Kullanım Kılavuzu

  Web Sitesi

 • Emerald Daha Fazla Bilgi

  Emerald

  Emerald Fulltext " is a collection of more than 42,000 articles from over 100 of the most prestigious management journals, with full text archives back to 1994 and abstracts bact to 1989. Emerald Fulltext provides you with access to the latest research and global thinking via the internet. This database covers all major management disciplines including marketing, organization development and change, managing people, economics and social policy, information and knowledge management and quality. With contributions from prominent international editors and authors, Emerald Fulltext contains articles of the highest caliber - over % 90 have been peer-reviewed. Features such as reference linking whereby users can move speedily from one article to another in a related area and the key reading suggestions provided by Emerald Management Reviews, all combine to make Fulltext an exceedingly flexible and user-friendly information resource.

   Kullanım Kılavuzu

  Web Sitesi

 • HeinOnline Daha Fazla Bilgi

  HeinOnline

  Heinonline is Hein’s premier online research product with more than 60 million pages of legal history available in an online, fully-searchable, image-based format. HeinOnline bridges the gap in legal history by providing comprehensive coverage from inception of more than 1,100 law and law-related periodicals. In addition to its vast collection of law journals, HeinOnline also contains the Congressional Record Bound volumes in entirety, complete coverage of the U.S. Reports back to 1754, famous world trials dating back to the early 1700′s, legal classics from the 16th to the 20th centuries, the United Nations and League of Nations Treaty Series, all United States Treaties, the Federal Register from inception in 1936, the CFR from inception in 1938, and much more.

   

  Web Sitesi

 • IEEE Xplore Database Daha Fazla Bilgi

  IEEE Xplore Database

  IEEE is the world's largest professional association dedicated to advancing technological innovation and excellence for the benefit of humanity. IEEE and its members inspire a global community through IEEE's highly cited publications, conferences, technology standards, and professional and educational activities.

   Kullanım Kılavuzu

  Web Sitesi

 • Institute of Physics Daha Fazla Bilgi

  Institute of Physics

  The Institute of Physics is a leading international professional body and learned society, established to promote the advancement and dissemination of physics. The core of the journal publishing programme is the Journals of Physics series, covering the key sub-disciplines of physics. There are over 40 established journals in all branches of pure and applied physics and a number of magazine titles including the internationally acclaimed Physics World, reflecting the growth and interdisciplinary nature of scientific research and application.

  Web Sitesi

 • İktisat İşletme ve Finans Dergisi (İİF Dergisi):1987-2014 Arşivi Daha Fazla Bilgi

  Merkezi Ankara'da bulunan, 1986'dan itibaren kesintisiz 24 yıldır, aylık olarak yayınlanan İktisat İşletme ve Finans Dergisi (İİF Dergisi); bilimsel, akademik, hakemli, ulusal ve uluslararası endekslerde yer alan bir dergidir. İktisat İşletme ve Finans Dergisi Ocak 2009 itibarı ile SSCI'da indekslenmeye başlanmıştır. Makaleler Türkçe veya İngilizce dillerinde gönderilebilir. İktisat İşletme ve Finans Dergisi Veritabanı; derginin 1987 yılından başlayarak günümüze kadarki sayılarını içermektedir.

  Web Sitesi

 • JSTOR Daha Fazla Bilgi

  JSTOR

  JSTOR provides access to back issues of journals in the following topics: African American Studies, Anthropology, Asian Studies, Ecology, Economics, Education, Finance, General Science, History, Literature, Mathematics, Philosophy, Political Science, Population Studies, Sociology, and Statistics. JSTOR does not include current issues or volumes, but includes complete runs of all journals up to two to five years prior to the current date. The Citation Search is a new search form that will be added to the JSTOR search engine. The Citation Search form allows you to find a specific article with an easy, fill-in-the-blank format. To locate a single article, enter as much information as you have from an article reference or citation. The form will search multiple fields of a citation simultaneously, such as author name, article title, journal title, volume/issue information, year, etc. If an exact match to your citation cannot be found, you will be presented with search results that most closely match the citation entered.

    JSTOR Citation Search

  Collections:

   Arts & Sciences collection I-XV
  Life Sciences collection
  Business collection IV
  Ecology & Botany collection II
  Ireland collection
  Jewish Studies collection
  Hebrew Journals collection 
  Sustainability collection 

  Web Sitesi

 • LEXPERA: Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi Daha Fazla Bilgi

  LEXPERA: Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi

  LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi, On İki Levha Yayıncılık olarak uluslararası bir ortaklık neticesinde geliştirdiğimiz, hukuk kaynaklarına online olarak erişim sağlayan bir sistemdir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile hukukçulara nitelikli bilgiye hızla ulaşabilecekleri konforlu bir araç sunmaktadır.  Mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri ve tam metin hukuk kitapları, makaleler  ve yorumlar gibi literatür kaynaklarının olduğu zengin içeriğimizin yanında, mevzuat metinlerinin işlenme biçimi ve LEXPERA teknolojisinin getirdiği yenilikler sayesinde hukuk araştırmalarında öğrenci ve akademisyenlerin en temel başvuru kaynağı olacağına gönülden inanıyoruz.  LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir.

   

   Lexpera Kullanım Rehberi

   Lexpra Tanıtım Videosu

  Web Sitesi

 • MasterFILE Complete Daha Fazla Bilgi

  MasterFILE Complete 

   

  Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran kapsamı geniş tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.

  1922'ye kadar uzanan içeriğinde 2,300'e yakın tam metin dergiye ek olarak, 870'nin üzerinde referans kitabı, 55,100'ü aşkın birincil kaynak dokümanı ve 1.8 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

  Web Sitesi

 • MasterFILE Reference eBook Collection (E-Kitaplar) Daha Fazla Bilgi

   MasterFILE Reference eBook Collection (E-Kitaplar)

  MasterFILE Complete'in tamamlayıcısı olan bu kaynak, referans kitapların elektronik versiyonlarından oluşturulmuştur. 800'e yakın tam metin eKitap içeren bu koleksiyondaki eKitaplar Abdo Publishing, Cambridge Scholars Publishing, Cornell University Press, Nomad Press, The University of North Carolina Press gibi önemli yayınevlerinden gelmektedir. Bilgisayar, bilim,  biyografiler, finans, genetik, kariyer, mimari, moda ve tasarım, sağlık, sanat, seyahat, spor, tarih gibi kişisel referans konularını kapsar.

  Web Sitesi

 • Merriam – Webster Dictionary Daha Fazla Bilgi

  Merriam – Webster Unabridged Dictionary:

   Merriam-Webster bir Amerikan sözlüğü olup her konuyu içermektedir. 150 yıldan uzun bir süredir, Merriam – Webster Sözlüğü Britannica Ansiklopedisi'ne bağlı olarak hizmete sunulmakta olup, Dünya'da önde gelen ve güven duyulan dil sözlüklerindendir. Sözlük sürekli olarak uzmanlar tarafından gözden geçirilmekte ve güncellenmekte, genişletilmektedir. Sölük içerisinde yaklaşık olarak 700,000 tanım, 100,000 alıntı, 476,000 kelime anlamı, 100.000 örnek deyim ve 1,000 görsel bulunmaktadır. Portal aynı zamanda "The Collegiate Dictionary", "Collegiate Thesaurus ve Encyclopaedia", "Medical Dictionary", "Citations Database" ve İspanyolca-İngilizce, Fransızca-İngilizce sözlük ürünlerini de kapsamaktadır.


  Web Sitesi

 • Nature Journals   Daha Fazla Bilgi

  Nature Journals All: (Nature + Nature Methods + Nature Protocols - 46 dergi)) Nature Journals All Koleksiyonu Dergi Listesi
  Nature Journals All Dergi Koleksiyonu: Klinik Bilimler, Fizik Bilimleri ve Yaşam Bilimleri alanında, isminde "Nature" ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals; Dünya'nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir.
  Nature dergisi 1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve "Nature Journals All" Dergi Koleksiyonu'nun merkezinde yer almaktadır.
  Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır. Abonelik yapılan yıla ve bir önceki yıla arşiv haklarıyla beraber erişim verilir. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır. https://www.nature.com/.
   

  Academic Journals All: (Academic Journals - 40 dergi) Academic Journals All Koleksiyonu Dergi Listesi
  Nature Dergi Grubu tarafından isminde "Nature" ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden "Academic Journals All" koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. Erişim Nature.Com web sitesi üzerinden sağlanmaktadır. https://www.nature.com/.


  Web Sitesi

 • Newspaper Source Plus Daha Fazla Bilgi

  Newspaper Source Plus 

  Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

  İçerik:

  • 1,200+ tam metin gazete
  • 130 haber bülteni
  • 80 milyona yakın tam metin makale

  Öne çıkan gazeteler: The Sydney Morning Herald (Australia), The Times (UK), Toronto Star, USA Today, The Washington Post, The Philadelphia Inquirer, Star Tribune (Minneapolis)
  Haber bülteni kaynakları: AP (Associated Press), CNN Wire, PR Wire, UPI (United Press International), Xinhua (China)
  Televizyon ve radyo haber metinleri kaynakları: ABC News (American), ABC (Australian), CBC (Canadian), CBS News, CNBC, CNN, CNN International, FOX News, MSNBC, PBS


  Web Sitesi

 • Newswires Daha Fazla Bilgi

  Newswires

   EBSCO'nun Newswires adlı veritabanı, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire'ın başlıca dünya haberlerine sürekli olarak ve neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar. Bu içerik EBSCO tarafından düzenlenir ve kullanıcılara sunulur. Bu koleksiyon, AP Financial News, AP Top News, AP WorldStream, AP U.S. Politics & Government, AP 50 State Reports, UPI Security Industry, UPI Emerging Threats, UPI Business, UPI Entertainment, UPI Sports, UPI Top News, Arabia 2000 ve daha birçok haber kaynağından haberler içerir. Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek internet içeriğinin tam metnine anında erişebilirler. Newswires'ın tam metin içeriğinin dizini, EBSCO tarafından 30 günlük olarak arşivlenir, böylece kullanıcılar araştırdıkları konuyla ilgili son 30 günde çıkan haberleri rahatlıkla okuyabilirler.

  Web Sitesi

 • OVID Lippincott Williams and Wilkins (LWW) Total Access Daha Fazla Bilgi

  OVID Lippincott Williams and Wilkins (LWW) Total Access

  Lippincott Williams & Wilkins (LWW) tıp alanında dünyanın önde gelen yayınevlerinden biridir. Sağlık alanındaki profesyoneller ve öğrenciler için gerekli olan temel bilgileri, elektronik ortamda OVID platformu aracılığı ile kullanıma sunmaktadır. LWW Total Access Journals; Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait 280 civarında Tıp dergisini içerir. Veritabanın içerdiği konular: Hemşirelik, Genel Tıp Konuları, Patoloji, Dermatoloji, Onkoloji, Adli Tıp, Psikiyatri, Plastik Cerrahi, Oftalmoloji, Anestezi, Nükleer Tıp, Genel Cerrahi, Nöroloji, Farmakoloji, Ortopedi, Kardiyoloji, Jinekoloji, Üroloji, Pediatri, Romatoloji, Beslenme, ...ve daha pek çok konu alanı. MEDLINE Veritabanı'na OVID platformundan ücretsiz erişim sağlanmaktadır (1950- günümüze). MEDLINE Veritabanı'nda tarama yapıldığında ulaşılan "Tam Metin" (Full Text) dergiler açık erişimli dergileridir. (300 civarında açık erişimli dergiye OVID platformundan erişim sunulmaktadır.)
  MEDLINE (OVID): MEDLINE; tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler sağlamaktadır. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE, 4.800'den fazla geçerli biyomedikal dergide yayınlanan makalelerin özetlerini içermektedir. Medline kendisine özel, detaylı MeSH konu başlıklarını ve indeksleme yöntemlerini içermektedir.1950 yılından günümüze tarama yapmak mümkündür.
  OVID LWW Veritabanı hakkında daha fazla bilgi içinTIKLAYINIZ.

  MEDLINE (OVID) 

  MEDLINE; tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler sağlamaktadır. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE, 4.800'den fazla geçerli biyomedikal dergide yayınlanan makalelerin özetlerini içermektedir. Medline kendisine özel, detaylı MeSH konu başlıklarını ve indeksleme yöntemlerini içermektedir.1950 yılından günümüze tarama yapmak mümkündü


   Kullanım Kılavuzu

   Dergi Listesi

  Web Sitesi

 • Oxford Journals Daha Fazla Bilgi

   Oxford Journals - Online Collections

  Oxford University Press is one of the World's premier journal publishers. Offers coverage in a wide range of disciplines, including Humanities, Social Sciences, Law, Economics , Business and Finance, Biological Sciences, Medicine, Public Health and Epidemiology, Mathematics, Statistics, Computing, and Physics. You can access over 180 titles, many in partnership with the World's leading prestigious learned societies.

  Web Sitesi

 • PressReader (World Newspapers) Daha Fazla Bilgi

  PressReader 

  Her gün 97 ülkeden, 54 dilde,  2200'den fazla günlük gazeteye tam sayfa orjinal gazete baskısıyla  ulaşabilen gazete koleksiyonudur. Press Reader dünya çapında 7,000'den fazla kütüphaneye ve 12 milyonu aşkın kullanıcıya erişim sunmaktadır. Tüm gazeteler için toplu arama yapılabilmektedir.

  İçeriğindeki Bazı Önemli Yabancı Gazeteler: The Guardian, The Independent, The Observer, USA TODAY, Washington Post, The Wall Street Journal Europe, The Wall Street Journal Asia, International Herald Tribune… 
  Gazete Icerik  Listesi:  http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Icerik Listesi.xls
   

  Özellikler:

  • Sayfalar tam resimli ve baskılı normal gazete formatında yayımlanmaktadır. Basılı gazete sayfalarını çevirdiğiniz gibi elektronik olarak da normal gazetinizi okuyabilirsiniz. 
  • 97 ülkede ve 54 ayrı dilde yayımlanan gazetelerin hepsine bir yerden erişim imkanı sunmaktadır. 
   90 günlük arşivi sayesinde okuyucular istediği bir konunun son 90 günlük gelişimini araştırıp inceleyebilir. 
  • Gazeteler basıma çıkar çıkmaz Press Reader'de görüntülenmektedir. Bu sayede günlük gazetelere anında erişim imkanı sunar. 
  • Birden fazla dilde görüntülenebilen PressReader  arayüzü, makalenin başka dillere çevirisini ve sesli dinlenme özelliklerini sunmaktadır. 
  • SmartNavigation sayesinde ilgilendiğiniz haber için RSS FEED düzenleyebilir, makaleyi paylaşabilir hatta uluslarası sosyal ağ sitelerinde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. 
  • Librarians Picks aracı sayesinde en çok okunan gazeteleri seçip arayüzünüze ekleyebilirsiniz. 
  • Dünya genelinde yayımlanan uluslarası gazetelere en tasarruflu ve en çevreci yöntemle, aynı gün, anında erişim imkanı sunmaktadır.

  PressReader, Mobil Cihazlardan Erişim Demoları: http://blog.pressreader.com/category/business/videos

  Web Sitesi

 • Project Syndicate (PS) Daha Fazla Bilgi

  Project Syndicate, orijinal, yüksek kaliteli fikir yorumları üreten ve küresel bir izleyici kitlesine sunan, kâr amacı gütmeyen bir uluslararası haber kuruluşudur. Üyelik, 150'den fazla ülkede - yarısından fazlası ücretsiz veya sübvansiyonlu oranlarda yorum alan - 600'den fazla medya kuruluşunu içeriyor. 100'den fazla ülkeden önde gelen siyasi liderlerin, politika yapıcıların, akademisyenlerin, iş dünyasının liderlerinin ve sivil aktivistlerin özel katkılarını içeren PS, dünyanın dikkatini çeken konulara rakipsiz bir bakış açısı sunuyor.

  PS Kurumsal Premium Aboneliği şunları içerir:
  Sınırsız Erişim: Tüm öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel, Project Syndicate içeriğine sınırsız erişime sahiptir.
   • İçerik Kullanımı: PS içeriğinin sınıf kullanımı, intranet siteleri, dahili haber bültenleri ve konferans/etkinlik literatürü için yeniden yayınlanması dahil olmak üzere içerik kullanımına izin verir.

  PS Quarterly Magazine: Ekonomi, hükümet, politika ve çevre alanlarında dünyanın önde gelen uzmanlarından keskin yorumlar içeren dergi grubumuza dijital erişim.
  · Project Syndicate (PS) On Point suite, içeriği:

  Web Sitesi

 • ProQuest Academic Video Online (AVON) Daha Fazla Bilgi

  Academic Video Online, kütüphaneler için kapsamlı video aboneliğidir. Antropoloji, iş, danışmanlık, film, sağlık, tarih, müzik ve daha fazlası dahil olmak üzere geniş konu alanlarını kapsayan 67.000'den fazla başlık sunuyor. 17.000'den fazla başlık Alexander Street'e özeldir. 2017 yılında 4.300 den fazla başlık 2018 yılında 3.900 den fazla başlık eklenmiştir. Veritabanında hemen hemen her video türünün bilimsel video materyali bulunmaktadır: belgeseller, röportajlar, performanslar, haber programları, reklamlar, gösteriler, onbinlerce özel başlık içeren orijinal ve ham görüntüler. Binlerce ödüllü film (Academy, Emmy ve Peabody) ile birlikte sınıf eğitimi için en sık kullanılan filmler, ayrıca yeni çıkan filmler ve daha önce kullanılamayan arşiv malzemeleri bulunmaktadır. Detaylı Bilgi 

  ProQuest Academic Video Online (AVON)  - Webinar Recording (February 25th, 2021)

  Web Sitesi

 • ProQuest Central Daha Fazla Bilgi

  ProQuest Central

  Ultimate multi-disciplinary cross reference tool ProQuest Central, is the biggest aggregated database in terms of periodicals and non-periodical documents. 2010 Codie, Best database prized Central, covers more than 160 subjects. Notable scholarly journals included are: The Lancet, Journals of Business Ethics, Nature, MIT Sloan Management Review, The New England Journal of Medicine. Central provides access to over 1.000 daily newspapers, including: Wall Street Journal, The Guardian, El Mundo, The Times of India, and Le Monde; also magazines like The Economist. This unique resource also provides access to thousands of dissertations and theses, working papers, country and market reports and analysis such as  Business Monitor International, Economist Intelligence Unit, Dun and Bradstreet ; also educational video clips for nursing and allied health.

  Subject coverage of ProQuest Central is; Business and economics, Health and medical, News and world affairs, Science, Education, Technology, Humanities, Social Sciences, Psychology, Literature, Law, Women's studies, etc.   More information

   ProQuest Central includes all of the following databases (collections). These databases can be searched together or separately through the ProQuest Central platform.

   ABI/INFORM Complete - Accounting & Tax - Banking Information Source - Canadian Newsstand Complete - CBCA Complete - Hoover's Company Profiles – OxResearch - Pharmaceutical News Index - ProQuest Asian Business & Reference - ProQuest Biology Journals - ProQuest Career and Technical Education - ProQuest Computing - ProQuest Criminal Justice - ProQuest Education Journals - ProQuest European Business - ProQuest Family Health - ProQuest Health & Medical Complete - ProQuest Health Management - ProQuest Military Collection - ProQuest Newsstand - ProQuest Nursing & Allied Health Source - ProQuest Political Science - ProQuest Psychology Journals - ProQuest Religion - ProQuest Research Library - ProQuest Science Journals - ProQuest Social Science Journals - ProQuest Sociology - ProQuest Telecommunications - Snapshots.
   
  ProQuest Central includes valuable reports, research papers, Theses and, etc. through the platform.

  Click the address to access these collections:

   http://search.proquest.com/pqcentral/browse  

  • Industry and Market Research Papers (such as; BMI Industry reports, etc.),
  • Commodity Reports (such as; Economist Intelligence Unit –EIU, etc.),
  • Company Reports (Hoovers Company Reports, etc),
  • Country Reports (such as; Economist Intelligence Unit –EIU, Oxford Economics By Country Industry Forecast, etc.) and
  • ProQuest Business Dissertations and Theses Collection, 
  • Health and Medicine Training Resources (such as; Practical Nursing video training programs).


  Web Sitesi

 • ProQuest Dissertations & Theses Global   Daha Fazla Bilgi

  ProQuest Dissertations & Theses Global  

  Sahip olduğu 4 milyondan fazla tez ile, ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) dünyadaki en geniş kapsamlı tez veri tabanıdır. Her geçen gün artan küresel üniversite ortakları ağı vasıtasıyla, yılda 120.000'den fazla yeni tez platforma eklenmektedir. Amerikan Kongre Kütüphanesi resmi tez deposu olan ProQuest Dissertations and Theses Global, başka herhangi bir biçimde yayınlanmamış önemli birincil araştırmalara erişim sunar. Araştırmacılar, 2015 Charleston Danışman Okuyucuların Seçimi Ödülleri'nde En İyi Arayüz ödülü alan ProQuest Dissertations and Theses Global platformundan ihtiyaç duyabilecekleri her disiplinde yayımlanan master ve doktora tezlerine erişebilirler. Kullanıcıların ara yüzü Türkçe olarak kullanması mümkündür.

  18. yüzyıla kadar uzanan bu veri tabanı, 1861'de kabul edilen ilk ABD tezinin yanı sıra, 17. yüzyıla kadar uzanan Avrupa tezlerinden son dönem güncel tezlere kadar kapsamlı bibliyografik atıflar da içermektedir.  

   Ayrıca kullanıcılar ve üniversiteler  yayımlanan tezleri dilerlerse, ETD (Electronic Theses and Dissertations) platformuna yükleyip, onay sürecinden geçtikten sonra, çalışmaların tüm dünyada görünür olmasını sağlayabilmektedir. Veri Tabanı hakkında daha detaylı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret ediniz: https://proquest.libguides.com/pqdttr


  Web Sitesi

 • ProQuest E-Book Central (E-Kitaplar) Daha Fazla Bilgi

  ProQuest E-Book Central (E-Kitaplar)

  78,000'in üzerinde tam metin elektronik kitapiçeren E-Book Central veritabanında, sınırsız, çoklu kullanıcı erişimi ve anında sınırsız erişimli dijital kütüphaneye erişim imkanı ile kısa zamanda ve kolayca bilgiye erişmek mümkün olmaktadır.
  Kullanıcılar, 60 sayfaya kadar çıktı alabilir veya kitabın tamamını Adobe Digital Editions formatında 14 güne kadar bilgisayar, iPad, iPhone ve Android cihazlarında saklayabilir ve internet bağlantısı olmadan okuyabilirler. Veritabanının kapsadığı konu alanları şu şekildedir:Antropoloji, İşletme & İktisat, Bilgisayar & IT, Eğitim Bİlimleri, Güzel Sanatlar, Tarih, Dil Bilimleri & Edebiyat, Hukuk, Tıp, Fizik, Psikoloji, Din.  Kullanım Kılavuzu

   

  ProQuest E-Book Central  - Webinar Videosu (20 Nisan, 2021)
  Sunum Dili: Türkçe (Training Language: Turkish)

  Bağlantı Adresi: https://proquestmeetings.webex.com/recordingservice/sites/proquestmeetings/recording/a56465f9982b4af4bdc95b8cbf10d014/playback  Web Sitesi

 • Refinitiv EIKON Daha Fazla Bilgi

  IMPORTANT: EKON is not accessible online or through the Library Web Site.  You can access EIKON only by using workstation located at the Faculty of Business & Economics premises. Researchers may apply to the Faculty of Business & Economics for accessing EIKON by using the EIKON workstation (special computer designed for EIKON application).

  For financial professionals seeking to profit from trading and investment opportunities around the globe, Refinitiv EIKON delivers a powerful combination of information, analytics and exclusive news on financial markets – delivered in an elegant and intuitive desktop.  Refinitiv EIKON covers all the major financial markets – equity, fixed income, commodities, foreign exchange – and provides effective compliance and risk management, investment management and wealth management solutions. The content and analytics package includes pricing data, financial research, global financial news and commentary, financial estimates, fundamentals analysis, and visual analysis through charting. From streaming real-time data to deep historical information, Refinitiv EIKON gives you access to trusted, timely and accurate content from more than 400 exchanges and OTC-traded markets and over 70 direct exchange feeds, delivered via Thomson Reuters Elektron low latency data feeds. Access deep liquidity pools, with over 80 providers and more than 1,300 institutional clients, plus FX market pricing from over 2,000 contributing sources in 175 currencies. Our Fundamentals cover more than 99% of the world's market cap, and we have over 40 years' Estimates collection experience, currently from over 930 brokers and covering 22,000+ companies
  EIKON Fact Sheet

  Web Sitesi

 • Regional Business News Daha Fazla Bilgi

  Regional Business News

  Business Source Ultimate için tamamlayıcı olan bu veri tabanı özellikle Birleşik Devletler ve Kanada kaynaklı, 100’den fazla yerel işletme yayınından gelen tam metinleri sunar. 20 yılı aşkın bir kapsam sunan Regional Business News, The Washington Post, PR Newswire US ve diğer önemli kaynakların haberlerini içerir

  Web Sitesi

 • SAGE Journals Online Daha Fazla Bilgi

  SAGE Journals Online

  Sage Publishes more than 500 full text journals in Business, Humanities, Social Sciences, and Science, Technology and Medicine.

   

  Web Sitesi

 • Springer Link Daha Fazla Bilgi

   Springer Link

  SpringerLink is the premier electronic data source from Springer for researchers in biomedicine, life science, clinical medicine, physics, engineering, mathematics, computer science, humanities, and economics. Springer has combined two of the world's leading research powerhouses – SpringerLink and KluwerOnline – to bring you the new SpringerLink. Home to thousands of journals and eBooks, SpringerLink is a powerful central access point for researchers and scientists.

   

  Note: The journal archives on Business & Economics and Humanities, Social Science & Law are accessible by TUBITAK-ULAKBIM, from the publication date of each journal until the year1996.  

   Kullanım Kılavuzu

  Web Sitesi

 • Statista Daha Fazla Bilgi

  Statista

  Statista veritabanı farklı endüstri, pazar ve ülkeler hakkında istatistik, rapor ve bilgilere erişim saglıyor. Statista 18.000 farklı kaynaklardan oluşan 22 ayrı sektör icin 60.000 farklı konu ve ilgi alanı için istatistik ve kantitatif veriye erişim sağlıyor.
  Statistanın avantajları:
   
  -          18.000 farklı kaynaklardan oluşan ve 60.000 farklı konular icin 1.000.000 dan fazla istatistik ve veri,
  -          10.000 araştırma, çalışma ve raporlamalar. Ayrıyeten Statista-Dossier ve endüstri raporları,
  -          Kolay arama fonksiyonu ile hızlı ve rahat erişim,
  -          Uluslararası aramalar için global veritabanı (Fokus: ABD, Çin ve Avrupa),
  -          PPT, XLS, PDF ve PNG formatlarda indirme (download) fonksiyonu vardır.

  Statista hakkında detaylı bilgi için lütfen şu adresi ziyaret ediniz: https://www.statista.com/aboutus/


  Web Sitesi

 • SwissLex Daha Fazla Bilgi

  SwissLex

   Swisslex veritabanında; İsviçre hukuku konulu tam metin 600,000 civarı doküman; Federal ve Kanton mahkemeleri kararlarının toplamı; Sistemli olarak iç hukukun tamamı; 40 önemli tam metin hukuk dergisi; Haftalık olarak güncelliği sağlanmış yargı faaliyetleri; Avrupa hukukundan anlaşma ve yönetmelikler ile Talimatlar, EuGH-kararları, hazırlanan hukuki işlemler ve resmi gazette yer almaktadır. Swisslex hukuk veri tabanı Almanca ve Fransızca olarak iki dilde de arayüzü kullanıcılara sunar.

  Web Sitesi

 • Taylor and Francis Daha Fazla Bilgi

   Taylor and Francis

  Taylor & Francis holds 1039 journals on Sociology, Education, Cultural & Media Studies, Communication, Geography, Planning & Environment, Asian Studies, Political, International and Strategic Studies, Physics, Mathematics, Engineering, Technology, Medicine, Biology, Psychology and  Management. All full-text journals ( dated 1997 and after ) within this database can be accessed. The database offers the ability to links to a further 5500 journals a nearly 4 million articles via cross- ref to other publishers' platform.Taylor & Francis has an alerting service called SARA ( Scholarly Articles Research Alerts). Users can select to be alerted to new contents for keywords, individual titles or groups of journals (either by e-mailor their own tailored home page).Taylor & Francis has 1039  online titles published by 11 Publishers as follows:Brunner-Routledge, Carfax, CRC Press, Marcel Dekker Inc., Parthenon Publishing, Psychology Press, Routledge, Spon Press, Swetsand Zeitlinger Publishers, Taylor and Francis, Taylor and Francis Health Sciences.

   Kullanım Kılavuzu

  Web Sitesi

 • The Belt and Road Initiative Reference Source Daha Fazla Bilgi

   The Belt and Road Initiative Reference Source

  “Bir Kuşak, Bir Yol" çalışmalarını destekleyen bu eşsiz, tam metin veri tabanı, onlarca ülkede yayınlanmış binlerce akademik dergi içerir. Türkiye, Çin, Romanya, Rusya Federasyonu, Çekya, Pakistan, İran, Litvanya ve İpek Yolu ile bağlantılı tüm ülkelerin dergilerinden derlenen bu kaynağın kapsadığı konulardan bazıları şunlardır; Bilim, coğrafya, çevre, ekonomi ve finans, hukuk, internet ve telekominikasyon, inşaat mühendisliği, lojistik, mimarlık, siyaset, sürdürülebilir gelişim, tarım, teknoloji, ticaret, yapılar, v.s. “Bir Kuşak, Bir Yol" girişiminde görev alan araştırmacılara yardımcı olan bu kaynak, girişimin başarı ile tamamlanmasına katkı sağlar.

  İçerik:

  • 5,000'e yakın tam metin dergi
  • 50'den fazla gazete ve haber bülteni
  • 260'ın üzerinde rapor ve konferans bildirisi
  • 1965'e kadar uzanan arşiv sayıları

  Web Sitesi

 • Turcademy – Türkçe Yayınlar Platformu (Hukuk Kitapları Koleksiyonu) Daha Fazla Bilgi

  TURCADEMY VERİTABANI - HUKUK KOLEKSİYONU (HUKUK KONULU 1,200 CİVARINDA E-KİTAP) ÜNİVERSİTE MENSUPLARIMIZIN ERİŞİMİNE AÇIKTIR.  

  Turcademy, Türkiye'de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak, akademik yayınları dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye'deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

  Informascope, alanında öncü uluslararası yayınevleri ile birlikte yıllardır yürüttüğü iş ortaklıkları ve projelerden edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak, Turcademy e-kitap platformunu ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla hayata geçirmiştir. İlk aşamada yaklaşık 3,000 e-kitap ile erişime açılan Turcademy'de yer alan koleksiyona Türkiye'den birçok yayınevinin dâhil olması için görüşmeler sürdürülmekte olup, yapılacak yeni anlaşmalar ile paltformda bulunan kitap sayısının kısa bir süre içerisinde artırılması planlanmaktadır.

  Tasarımı ve teknik altyapı çalışmaları yerli mühendisler tarafından geliştirilerek tamamlanan Turcademy e-kitap platformunun ikinci fazında, ülkemizde yayınlanan ve etki faktörü yüksek akademik dergiler Turcademy'de yerini almaya başlayacaktır.

  Turcademy yenilikleri:

  • Türkiye'nin önde gelen yayıncılarından sağlanan 3,000'i aşkın e-kitap
  • Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Davranış Bilimleri, Bilim, Teknoloji ve Tıp ve daha pek çok konuyu kapsamaktadır.
  • Daha iyi bir arama algoritması
  • Anlık kullanıcı etkileşimi
  • Kurumlar ve kullanıcılar için istatistik bilgisi
  • Sürekli gelişen bir sistem

  Turcademy Kullanım Kılavuzu.pdf


  Web Sitesi

 • ULAKBİM TR Dizini (Ulusal Veri Tabanları) Daha Fazla Bilgi

   ULAKBİM TR Dizini (Ulusal Veri Tabanları)

  ULAKBİM'in temel misyonlarından biri de, Türkiye'nin bilimsel bilgi birikimini yansıtacak ürünler geliştirmektir. Bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmaların en önemlileri arasında, araştırmacıların ulusal ve bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini sağlamak amacıyla uluslararası standartlara uygun olarak geliştirilen TR Dizin (2013 yılı sonuna kadar Ulusal Veri Tabanları-UVT adıyla yürütülen) yer almaktadır.

  TR Dizin, araştırmacıların Türkçe bilimsel içeriğe elektronik ortamda erişimlerini etkinleştirmek amacıyla, TÜBİTAK ULAKBİM tarafından oluşturulmuş bibliyografik / tam metin bir very tabanıdır.

  TR Dizin'in kapsamını oluşturan ulusal bilimsel dergiler, ULAKBİM TR Dizin uzmanları ile ilgili konu alanlarındaki uzman ve akademisyenlerden oluşan komiteler tarafından Dergi Değerlendirme Kriterlerine  bağlı olarak seçilmektedir.

  TR Dizin, 2000 yılı Ağustos ayından itibaren web sayfası üzerinden taranabilmektedir. Dizinde yer alan dergilerin makalelerine ait bibliyografik bilgilerin (makale adı, yazar, öz vs.) yanı sıra, ULAKBİM müdürlüğü ile dergi editörlükleri arasında imzalanan katılım izni sözleşmesine bağlı olarak, makale tam metinlerine de erişilebilmektedir.

  ULAKBİM tarafından oluşturulmakta olan TR Dizin; Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler temel konularında, Diş Hekimliği, Eczacılık, Mühendislik, Temel Bilimler, Sağlık Bilimleri, Veterinerlik, Sosyal ve Beşeri Bilimler alt konu alanlarında dergilerden oluşmaktadır.

  TR Dizin'in bir amacı da Türkiye adresli bilimsel dergilerin uluslararası standartlara uygun hale getirilmesi ve bu dergilerdeki içeriğe erişim sağlanmasıdır.

  TR Dizin Türkiye'de üretilen akademik bilgiye erişimi kolaylaştırmakta olup derginin görünürlüğünü artırmaktadır. Buna ek olarak TR Dizin; Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Üniversitelerarası Kurul (ÜAK)'ın atama ve yükseltmelerde kabul ettiği bir “dizin" olması sebebiyle, Türkiye kaynaklı bilimsel dergilerin bu dizinde yer alması önemlidir.

  Web Sitesi

 • UpToDate Anywhere: Clinical Decision Support Tool Daha Fazla Bilgi

  UpToDate Anywhere: Clinical Decision Support Tool

  UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 6900'den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 11.600'den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.  UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır.  Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

  UpToDate dünyanın en çok kullanılan Klinik Karar Destekleme araçlarından birisidir. Dünya çapında 190 ülkede 37.800'den fazla hastanede, 1.7 milyondan fazla doktor tarafından ayda 26 milyon defadan fazla erişilen bu kaynak  daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır.

  Rakamlarla içerik:

  • 11.600 'in üzerinde konu incelemesi  
  • 1500'ün üzerinde Hasta eğitim materyalleri
  • 6300'ün üzerinde ilaç monografı
  • 185 tıbbi hesaplayıcı
  • 34.000 grafik
  • 9500'ün üzerinde derecelendirilmiş tavsiyeler
  • 480.000'in üzerinde Medline özeti

  Toplam yazar, editör ve hakem sayısı 6900'dür. UpToDate içerik bilgileri, 6900'den fazla yazar olarak hizmet vermekte olan doktor ve editor tarafindan sürekli güncellenmektedir.
  Uzmanlik alanları: Temel Bakim ve Dahiliye - Kardiyovaskuler Tıp - Endokronoloji ve Diyabet  -  Aile Hekimliği  - Genel Cerrahi  -  Çocuk Hastalıkları  - Gastroenteroloji ve Hepatoloji  - Geriatri  -  Hospital Medicine - Hematoloji - Bulaşıcı Hastalıklar  - Nefroloji ve Hipertansiyon  -  Nöroloji  -  Doğum, Jinekoloji ve Kadın Sağlığı  - Onkoloji   -  Akciğer, Yoğun Bakım ve Uyku Bozuklukları  -  Romatoloji   -  Alerji ve Bağışıklık  -  Acil Tip - Psikiyatri  - Dermatoloji - Palyatif Bakım, Spor Hekimliği, Anesteziyoloji.

  Uzaktan erişim ve mobil erişim için Kayıt işlemi:

  1. UpToDate'e giriniz www.uptodate.com/online
  2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız. 
  3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz 
  4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.

  Kişisel hesabiniza 90 günde bir kez kurum bilgisayarından www.uptodate.com/online adresi üzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir.
  Mobil Erişim Kılavzu: https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/UTDA_kayit_mobil_erisim_kilavuzu.pdf

  Yapılan her girişten sonra erişim suresi otomatik olarak 90 gün uzamaktadır. 
  UpToDate allikasyonunu mobil cihazlarınıza indirerek kullanabilirsiniz. 

  iPhone/iPad mobil cihazlarına aplikasyon indirmek icin App Store'a girip "UpToDate" yazarak taratınız. 
  Android tabanlı mobil cihazlar için Google Play Store'a girip "UpToDate" yazarak taratınız. 

  Web Sitesi

 • Web News Daha Fazla Bilgi

   Web News

   EBSCO'nun Web News adlı veritabanı, tüm dünyadan binlerce önemli haber beslemesine neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar.
   Bu koleksiyon farklı konularda 14.000'den fazla haber beslemesi içermektedir. 
  Son kullanıcılar, kayıttaki bağlantıyı takip ederek internet içeriğinin tam metnine anında erişebilirler


  Web Sitesi

 • WILEY Online Library Daha Fazla Bilgi

   WILEY Online Library

  Wiley Online Library is the dynamic online content service from John Wiley & Sons, Inc., delivering the full text of over 300 leading scientific, technical, medical, and professional journals, plus major reference works, the acclaimed Current Protocols laboratory manuals, and even the full text of select Wiley print books online.

   Kullanım Kılavuzu

  Web Sitesi

 

DAÜ Web Siteleri